GEO/METRIA Agnieszka Leśniak-Banasiak

Wystawa GEO=METRIA tylko do 30 sierpnia!Dr Agnieszka Leśniak-Banasiak (ur. 1978) jest absolwentką Wydziału Ceramiki i Szkła Akademii Sztuk Pięknych im. E. Gepperta we Wrocławiu, w latach 2002-2003 była również studentką Academiia di Belle Arti w Mediolanie, od 2006 roku pracuje w Katedrze Szkła na Wydziale Ceramiki i Szkła, gdzie w 2016 roku obroniła doktorat w dziedzinie sztuk plastycznych w dyscyplinie sztuk projektowych, była również kierownikiem Katedry Szkła. Na macierzystej uczelni współtworzy program edukacyjny oraz prowadzi projekty badawcze w zakresie szkła użytkowego i artystycznego. W latach 2004- 2008 współpracowała jako projektant z Hutą Szkła KHS Krosno S.A, Hutą Szkła Violetta w Stroniu Śląskim, Hutą Szkła Makora w Krośnie, oraz z Villa Glass Studio w Krośnie. Ma na koncie

GEO/METRIA Agnieszka Leśniak-Banasiak

"Szkło - krótka historia" - wystawa w Rudniku nad Sanem

W Centrum Wikliniarstwa w Rudniku nad Sanem można do końca wakacji oglądać wystawę pt. "Szkło - krótka historia", na którą składają się: warsztat szklarski, narzędzia, materiały oraz wyroby szklane - od kompozytów z włóknem szklanym, przez witraże, szkło fusingowe, po szklane rzeźby.
Zapraszamy więc do Rudnika, jest to miejsce warte bliższego poznania.


Noc Muzeów za nami

W tę wyjatkową noc, jak zwykle nie zawiedli nas goście. Było tłoczno, ale interesująco i życzliwie. Dziękujemy wszystkim! Także sponsorowi, PGE. Zapraszamy za rok na tę samą imprezę, a do tego czau na nasze wystawy, wydarzenia, zwiedzanie całości i do sklepu, gdzie zawsze czekają ciekawe szklane gadżety.

Noc Muzeów za nami

Noc Muzeów w Centrum Dziedzictwa Szkła!

19 maja NOC MUZEÓW w CDS!!! Jak co roku Centrum Dziedzictwa Szkła w Krośnie bierze udział w tej bardzo popularnej corocznie organizowanej ogólnopolskiej akcji. W tym roku chcemy zaproponować wszystkich tegorocznym gościom coś specjalnego! Po raz pierwszy udostępnimy nieodpłatnie do zwiedzania „Piwnice Przedprożne” mieszczące się pod zachodnią pierzeją krośnieńskiego Rynku. Oprócz szeregu atrakcji jakie tej nocy czekać będą na turystów, którzy odwiedzą naszą trasę podziemną, przygotowaliśmy dla wszystkich, także tych, którzy z różnych względów nie skorzystają z naszej tegorocznej oferty                                               

Noc Muzeów w Centrum Dziedzictwa Szkła!

Inspirowane szkłem - wystawa fotografii

"Inspirowane Szkłem" to tytuł praktycznej pracy dyplomowej słuchacza Państwowego Pomaturalnego Studium Kształcenia Animatorów Kultury i Bibliotekarzy - Krystiana Lachora. Autor zdjęć zaprezentuje swoje przekształcenia fotograficzne, w których inspiracją było szkło; jego kształt, kolor i faktura. 
To wyjątkowo ciekawa wystawa, czynna w foyer Centrum Dziedzictwa Szkła, ul. Blich 2, do końca wakacji. 

Inspirowane szkłem - wystawa fotografii