Aniołowo - nowa kolekcja szklanej biżuterii

Aniołowo to niezwykłe miejsce między niebem i ziemią, w samym środku duszy każdego człowieka, gdzie mieszkają wszystkie anioły. Stamtąd pilnie i z wielką uwagą śledzą bieg ludzkich spaw, by w razie nagłej, pilnej lub tylko zwyczajnej potrzeby - natychmiast zjawić się ku pomocy.

Poczucie istnienia właśnie takiego miejsca stało się inspiracją do stworzenie wyjątkowej kolekcji artystycznej biżuterii ze szkłem, zaprojektowanej i zrealizowanej przez Martę Bożek-Pocenty, w której szklane medaliony wykonane przez hutników z CDS, zostały ozdobione przez autorkę ręcznie malowanymi wizerunkami kolorowych aniołów.

Kolekcję tworzy zestaw 16 unikatowych naszyjników; będzie ona prezentowana w hallu CDS od września do grudnia 2017 roku. Tam też można je kupić. 


Aniołowo - nowa kolekcja szklanej biżuterii

Nominacja dla CDS

Centrum Dziedzictwa Szkła otrzymało nominację do tytułu Turystyczny Produkt Roku 2017/Turystyczna Usługa Roku 2017

Celem programu jest promocja usług i produktów z branży turystycznej, które reprezentują najwyższe standardy oraz gwarantują klientom otrzymanie produktu lub usługi na najwyższym poziomie.

Idea nagradzania najlepszych produktów i usług dedykowanych uczestnikom i organizatorom turystyki w Polsce, powstała kilka lat temu podczas Kongresu Turystyki Polskiej, którego organizatorem jest Ministerstwo Sportu i Turystyki i Miasto Świdnica, a partnerami merytorycznymi są: Polska organizacja Turystyczna, Izba Turystyki Rzeczpospolitej Polskiej, Dolnośląska Organizacja Turystyczna i redakcja Forum Biznesu.


Nominacja dla CDS

Ogłoszenie

 Centrum Dziedzictwa Szkła Sp. z o.o. z siedzibą w Krośnie przy ul. Blich 2 ogłasza postępowanie ofertowe na „Najem i                  zagospodarowanie lokalu gastronomicznego w budynku Centrum Dziedzictwa Szkła w Krośnie” Przedmiotem konkursu jest dokonanie wyboru najkorzystniejszej oferty najmu i zagospodarowania pomieszczeń o powierzchni 115,92 m² (powierzchnia bufetu i kawiarni – 62,33 m², powierzchnia zaplecza gastronomicznego 31,99 m²) na poziomie -1 budynku CDS . Informacje o szczegółowych zasadach, trybie i warunkach postępowania a także regulamin postępowania można otrzymać w Biurze Zarządu Spółki, ul. Blich 2, tel. 13 43 635 68. Oferty należy składać do dnia 14 sierpnia 2017 r. do godz.10.00, w Biurze Zarządu Spółki


YOUNG ARTS FESTIVAL w CDS

W ramach Young Arts Festival zapraszamy do Centrum Dziedzictwa Szkła, ul. Blich 2, na koncert MADE IN POLAND MUZYKA WIRTUOZOWSKAW programie arcydzieła muzyki polskiej.Koncert rozpocznie się w czwartek (6 lipca) o godz. 19.00 "Hasłem przewodnim drugiej edycji Young Arts Festival jest Improwizualizacja, czyli połączenie świata muzyki klasycznej i improwizowanej, agwiazdami tegorocznej edycji jest dwójka niezwykłych artystów, mistrzów improwizacji: skrzypek jazzowy Adam Bałdych, a także jeden z najwybitniejszych polskich pianistów - Leszek Możdżer.  W tym roku jednak poza wielkimi gwiazdami w festiwalu będą mogły wziąć udział wszystkie osoby, którym

YOUNG ARTS FESTIVAL w CDS

Glasstosteron - ostatnie dni wystawy

Tylko do 30 sierpnia, w Sali Wystaw Czasowych można zobaczyć wystawę szklanych unikatów pt. GLASSTOSTERONSwoje prace prezentują: Andrzej Kucharski, Marcin Litwa, Mariusz Łabiński, Wojciech Olech, Kazimierz Pawlak, Wojciech Peszko, Janusz Robaszewski, Czesław Roszkowski, Stanisław Sobota, Grzegorz Staniszewski, Tomasz Urbanowicz, Ryszard Więckowski, Igor Wójcik, Maciej Zaborski.Tak, o wydarzeniu i idei jego powstania, pisze we wstępnie do katalogu wystawy jej kurator, prof. Kazimierz Pawlak: „(...) W sfeminizowanym świecie sztuki szkła pozostała niewielka grupa artystów, w żyłach których krąży jeszcze zachowany od prahistorii, tajemniczy składnik ich organizmów glasstosteron. To on odpowiada za miliony szklanych dzieł sztuki, które wykreowali od czasu wydmuchania pierwszej, szklanej bańki do czasu powstania

Glasstosteron - ostatnie dni wystawy

Przypominamy, że obowiązuje wcześniejsza rezerwacja zwiedzania. Tel. 134440031 -