CDS nieczynne w dni świąteczne


Informujemy, że Centrum Dziedzictwa Szkła będzie nieczynne w dniach: 24 grudnia (Wigilia Bożego Narodzenia), 25 i 26 grudnia (pierwszy i drugi dzień Świąt), 31 grudnia (Sylwester), 1 stycznia 2017 (Nowy Rok) i 6 stycznia (Trzech Króli).

CDS nieczynne w dni świąteczne

Kompilacje - finisaż wystawy połączony z aukcją charytatywną

1 grudnia w Centrum Dziedzictwa Szkła odbył się finisaż wystawy Witolda Śliwińskiego pt. "Kompilacje". W ramach tego zdarzenia odbyła się także II edycja aukcji charytatywnej, z której całkowity dochód przeznaczony został na rzecz leczenia Łukasza Mercika, chorego na stwardnienie zanikowe boczne (SLA). Do licytacji wystawione były różnorodne dzieła, wykonane przez artystów chcących wspomóc akcję. Wydarzenie uświetnił występ uczniów Szkoły Muzycznej Pro Musica w Krośnie.Zachęcamy do obejrzenia zdjęć.

Kompilacje - finisaż wystawy połączony z aukcją charytatywną

Warsztaty świąteczne w Centrum Dziedzictwa Szkła

Z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia zapraszamy na warsztaty malowania bombek choinkowych. Własnoręcznie pomalowaną i ozdobioną brokatami bombkę, zapakowaną w pudełko, uczestnicy zabierają na pamiątkę. Z pewnością będzie ona niezwykłą dekoracją choinki lub miłą pamiątką dla bliskiej osoby.

Warsztaty odbywać się będą w piątki, 9 i 16 grudnia, o godzinie 15:00. Czas trwania zajęć - do 1,5 godziny. Cena - 20 zł od osoby. Liczba miejsc ograniczona.

Zajęcia dla grup zorganizowanych odbywają się od poniedziałku do piątku po uprzedniej rezerwacji.

Najmłodszych zapraszamy na warsztaty tworzenia szklanej kartki świątecznej.

Rezerwacja pod numerem 13 444 00 31 lub osobiście w recepcji CDS.

Warsztaty świąteczne w Centrum Dziedzictwa Szkła

Pierwszy miesiąc akcji plastycznej "Mały Projektant Szkła" za nami!

Komisja miała dużo pracy. Wybór był niezwykle trudny. Ostatecznie do realizacji przez pracowników CDS zostały wybrane projekty następujących młodych artystów:1. Lena Dziewińska, 6 lat, Sanok - realizacja: warsztat witrażu2. Maksymilian Mędzela, 5 lat, Przeworsk - realizacja: warsztat palnikarski3. Kamil Fortuna, 6 lat, Rzeszów - realizacja: warsztat hutniczyDodatkowo komisja postanowiła przyznać wyróżnienie dla Mileny Stańczuk z Husowa, doceniając szczególne zaangażowanie w tworzenie projektu. Nagrody niespodzianki czekają w naszym Centrum. Zapraszamy po odbiór!                          Lena Dziewińska                     

Pierwszy miesiąc akcji plastycznej

Wystawa fotografii "Huta szkła w Dubecznie w XX wieku" otwarta!

28 października w Centrum Dziedzictwa Szkła odbył się wernisaż wystawy fotografii "Huta szkła w Dubecznie w XX wieku". Wystawa będzie czynna do 31 marca 2017. Pośród dębowych lasów i poleskich bagien, bogatych w złoża torfu w roku 1872 wybudowana została huta szkła „Dubeczno”. Jak głosi lokalna legenda zakład powstał na ogromnym mrowisku, aby to miejsce przyciągało ludzi do pracy.Miejsce lokacji było związane z zasobnymi lasami dębowymi oraz bliskością pokładów torfu – źródeł paliwa do opalania pieca hutniczego. W latach 50tych XX w. na terenie zakładu powstały generatory gazu produkowanego z węgla kamiennego. Od 1996 r., dzięki zastosowaniu bezprzewodowego gazu propan-butan, wyeliminowano emisję szkodliwych spalin z gazogeneratorów.Wraz z hutą, na przełomie XIX i XX w. powstała osada fabryczna dla hutników i ich rodzin. Do dziś ma ona cechy wiejskiej osady robotniczej

Wystawa fotografii