WITRAŻE Z CENTRUM DZIEDZICTWA SZKŁA W SYNAGODZE W MBL

Kolejne wielkie wyzwanie dla krośnieńskich artystów Centrum Dziedzictwa Szkła w Krośnie podjęło się realizacji kolejnego trudnego zadania – odtworzenia witraży i przeszkleń okiennych w nowo rekonstruowanej synagodze w Muzeum Budownictwa Ludowego w Sanoku. Według źródeł synagoga połaniecka istniała już w I połowie XVIII wieku.  W swojej historii była kilkakrotnie remontowana, a całkowitemu zniszczeniu uległa w czasie II wojny światowej. Był to budynek drewniany o konstrukcji przysłupowej i zrębowych ścianach wzmocnionych lisicami, nakryty czterospadowym , gontowym dachem. Jego prostokątny zarys o wymiarach 22 x 11 metrów tworzyły: kwadratowa w rzucie sala główna, sień i izba poprzedzona od zachodu podcieniem oraz mieszczący się nad nimi babiniec, dostępny z dwukondygnacyjnej, pięcioprzęsłowej galerii. Wnętrze synagogi – ściany i czworoboczne zwierciadlane sklepienie

WITRAŻE Z CENTRUM DZIEDZICTWA SZKŁA W SYNAGODZE W MBL

"Szklane Bistro" do wynajęcia

Centrum Dziedzictwa Szkła Sp. z o.o. z siedzibą w Krośnie przy ul. Blich 2 posiada do wynajęcia od 1 października br. atrakcyjny lokal gastronomiczny o powierzchni 115,92 m² (powierzchnia bufetu i kawiarni – 62,33 m², powierzchnia zaplecza gastronomicznego 31,99 m²) – tzw. „Szklane Bistro”, usytuowany na poziomie -1 budynku CDS. Posiada on całkowicie urządzoną część konsumpcyjną i częściowo urządzoną część zaplecza gastronomicznego.  Dostęp do lokalu od ulicy Blich oraz z poziomu sklepu firmowego CDS.  Lokal znajduje się w atrakcyjnym miejscu – na trasie przejścia od ulicy Legionów na płytę rynku.  Istnieje także możliwość zagospodarowania przyległego tarasu widokowego w ramach zawartej umowy najmu. Cena za najem całej powierzchni: 2.000 zł netto z możliwością negocjacji. Informacje


"Polska zobacz więcej - weekend za pół ceny" w CDS

Centrum Dziedzictwa Szkła po raz kolejny uczestniczy w tej ogólnopolskiej akcji, organizowanej przez Polską Organizację Turystyczną.

W dniach 6-8 października br. na zwiedzanie całości CDS (budynku głównego i Piwnic Przedprożnych) obowiązuje zniżka w wysokości 50%.

 Uwaga! Obowiązuje rezerwacja wejściówek! 

                                                 

                                              OUTSIDE/INSIDE

OUTSIDE INSIDE  to wystawa podsumowująca International Project/ GLASS ART WORKSHOP Wrocław 2017/ Międzynarodowe Warsztaty Szkła Hutniczego, w której wzięły udział uczelnie Artystyczne z Polski, Czech i Słowacji. Wystawa podobnie jak i całe warsztaty odbyły się pod hasłem Outside/ Inside. Zrealizowane prace wykorzystywały hutnicze metody kształtowania szkła. Warsztaty były pretekstem do wymiany doświadczeń i metod pracy z gorącym szkłem w kontekście zaproponowanego tematu. W warsztatach wzięli udział pedagodzy i studenci z Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu, Bratysławie, Usti nad Labem, Żlinie oraz Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu. The Eugeniusz Geppert Academy of Fine Art and Design in Wrocław

OUTSIDE/INSIDE

Aniołowo - nowa kolekcja szklanej biżuterii

Aniołowo to niezwykłe miejsce między niebem i ziemią, w samym środku duszy każdego człowieka, gdzie mieszkają wszystkie anioły. Stamtąd pilnie i z wielką uwagą śledzą bieg ludzkich spaw, by w razie nagłej, pilnej lub tylko zwyczajnej potrzeby - natychmiast zjawić się ku pomocy.

Poczucie istnienia właśnie takiego miejsca stało się inspiracją do stworzenie wyjątkowej kolekcji artystycznej biżuterii ze szkłem, zaprojektowanej i zrealizowanej przez Martę Bożek-Pocenty, w której szklane medaliony wykonane przez hutników z CDS, zostały ozdobione przez autorkę ręcznie malowanymi wizerunkami kolorowych aniołów.

Kolekcję tworzy zestaw 16 unikatowych naszyjników; będzie ona prezentowana w hallu CDS od września do grudnia 2017 roku. Tam też można je kupić. 


Aniołowo - nowa kolekcja szklanej biżuterii