IX Walentynkowy Międzygimnazjalny Konkurs Recytatorski w samym sercu CDS

,,Jedyną miarą miłości jest miłość bez miary’’. Te słowa Świętego Franciszka Salezego już po raz dziewiąty patronowały Walentynkowemu Międzygimnazjalnemu Konkursowi Recytatorskiemu, który odbył się w Centrum Dziedzictwa Szkła w piątek 17 lutego 2017 roku. W scenerii rozgrzanego do czerwoności pieca hutniczego, serca Centrum Dziedzictwa Szkła, rozbrzmiewały piękne słowa o miłości – tej spełnionej, uskrzydlającej, wyczekanej, jak też tej platonicznej, uduchowionej i wciąż tęskniącej. Uczniowie czterech krośnieńskich gimnazjów: Katolickiego Gimnazjum Zgromadzenia Świętego Michała Archanioła, Gimnazjum nr 2, Gimnazjum nr 3 oraz Gimnazjum nr 5; musieli zmierzyć się z trudnym zadaniem i sprostać porywom serca - nie tylko swego własnego, rozbudzonego chociażby niełatwym zadaniem recytatorskim, ale też porywom serca poety, niejednokrotnie zastygłego

IX Walentynkowy Międzygimnazjalny Konkurs Recytatorski w samym sercu CDS

Kocie sprawy – nowa kolekcja szklanej biżuterii

W kolekcji tej szklane koty wykonane przez artystów hutników CDS i ich wizerunki malowane na szkle, zostały oprawione w fantazyjne formy tworząc unikatową i niepowtarzalną biżuterię. Kolekcję zaprojektowała i wykonała Marta Bożek- Pocenty, a będzie ona prezentowana w CDS do kwietnia 2017 roku. Zapraszamy i życzymy udanych zakupów.

Kocie sprawy – nowa kolekcja szklanej biżuterii

Wystawa "Pliva & Łabiński" otwarta!

15 grudnia odbył się wernisaż wystawy "Pliva & Łabiński", która prezentowana będzie w CDS do końca lutego 2017. To wyjątkowa okazja poznania twórczości dwóch wybitnych artystów tworzących w szkle. Oldrich Pliva i Mariusz Łabiński należą do grupy spotykającej się od 2008 roku w ramach międzynarodowych sympozjów szklarskich Ekoglass. Obaj nie tylko tworzą szkło artystyczne, ale również mają doświadczenie w innych dziedzinach sztuk plastycznych, a ponadto są pracownikami szkół wyższych - Oldřich Plíva - Uniwersytetu Technicznego w Libercu, oddział w Jabloncu, Mariusz Łabiński - Akademii Sztuk Pięknych im. Eugeniusza Gepperta we Wrocławiu, obaj w katedrach specjalizujących się w designie szkła. Każdy ma w dorobku wiele wystaw krajowych i zagranicznych, a ich dzieła zdobią muzea i galerie na całym świecie.Choć preferują inne typy szkła, Plíva - topione, Łabiński

Wystawa

CDS nieczynne w dni świąteczne


Informujemy, że Centrum Dziedzictwa Szkła będzie nieczynne w dniach: 24 grudnia (Wigilia Bożego Narodzenia), 25 i 26 grudnia (pierwszy i drugi dzień Świąt), 31 grudnia (Sylwester), 1 stycznia 2017 (Nowy Rok) i 6 stycznia (Trzech Króli).

CDS nieczynne w dni świąteczne

Kompilacje - finisaż wystawy połączony z aukcją charytatywną

1 grudnia w Centrum Dziedzictwa Szkła odbył się finisaż wystawy Witolda Śliwińskiego pt. "Kompilacje". W ramach tego zdarzenia odbyła się także II edycja aukcji charytatywnej, z której całkowity dochód przeznaczony został na rzecz leczenia Łukasza Mercika, chorego na stwardnienie zanikowe boczne (SLA). Do licytacji wystawione były różnorodne dzieła, wykonane przez artystów chcących wspomóc akcję. Wydarzenie uświetnił występ uczniów Szkoły Muzycznej Pro Musica w Krośnie.Zachęcamy do obejrzenia zdjęć.

Kompilacje - finisaż wystawy połączony z aukcją charytatywną

Uwaga! Zainteresowanych zwiedzaniem prosimy o wcześniejszą rezerwację wejściówek( nr tel. 13 444 00 31) -