Noc Muzeów w Centrum Dziedzictwa Szkła20 maja, w ramach Nocy Muzeów, Centrum Dziedzictwa Szkła odwiedziło ponad 2500 osób. Serdecznie dziekujemy!


Noc Muzeów w Centrum Dziedzictwa Szkła

Casting agencji modelek i modeli w Centrum Dziedzictwa Szkła

                                                                                                                                          Nie przegap okazji!                                                                      Daj się odkryć!        

Casting agencji modelek i modeli w Centrum Dziedzictwa Szkła

Dni Otwarte Funduszy Europejskich w Centrum Dziedzictwa Szkła

20 maja w godzinach 16.00-23.00 będzie można bezpłatnie zwiedzać Centrum Dziedzictwa Szkła. Głównymi atrakcjami, jakie będą czekać w tym dniu turystów w budynku głównym, będą widowiskowe prezentacje produkcji szkła. Podczas pokazów na oczach widzów powstaną przedmioty artystyczne i dekoracyjne. Program zwiedzania obejmował będzie warsztaty obróbki i zdobienia szkła: warsztat malowania na szkle, warsztat grawerowania, produkcji witraży oraz produkcji szklanych figurek metodą palnikową. W budynku CDS przy ulicy Blich 2 znajdują się także: sale wystaw czasowych, sklep ze szklanymi pamiątkami oraz sala kinowo-konferencyjna, w której będzie można zobaczyć film o historii szkła. W klatce schodowej,

Dni Otwarte Funduszy Europejskich w Centrum Dziedzictwa Szkła

Makowe pole - kolekcja szklanej biżuterii

Makowe pole -  to kolekcja artystycznej biżuterii ze szkłem (16 sztuk), autorstwa Marty Bożek Pocenty, do stworzenia której inspiracją stał się obraz wspaniałego malarza impresjonisty Claude Moneta, o takim właśnie tytule. 

Głównym motywem tej kolekcji są kwiaty maków wykonane ze szkła lub malowane ręcznie na szklanych medalionach. Kształty opraw zostały zaprojektowane i wykonane tak, by współgrały idealnie z rysunkiem kwiatu.

Naszyjniki, każdy zaprojektowany indywidualnie i niepowtarzalny, można kupić w Recepcji CDS, tylko do końca sierpnia!

Naszyjniki z tej kolekcji będzie można kupić w recepcji CDS od maja do końca sierpnia 2017 roku. 

Makowe pole -  kolekcja szklanej biżuterii

Nowa część ekspozycji w CDS

Od wczoraj, zwiedzając Piwnice Przedprożne, mamy okazję odwiedzić  Gabinet Krzywych Luster. Współczesne lustra i te klasyczne, i te zdeformowane powstają na szklanych szybach więc ich obecność w Centrum Dziedzictwa Szkła jest w pełni uzasadniona. W krzywych zwierciadłach tafle lustrzane mają celowo pofalowane powierzchnie po to, by deformować odbicia.  Przechodząc wzdłuż rzędu luster widzimy siebie w dziwnych, czasem dziwacznych kształtach. Raz mamy krótkie nogi i pękaty tułów, kiedy indziej długą głowę, to znowu tyczkowane nogi i resztę ciała zredukowaną do punkciku. To frajda szczególnie dla dzieci, ale również dorośli doświadczą tu zabawnych sytuacji. W naszym Gabinecie są lustra specjalnie przygotowane, by zniekształcać obraz i jest to silnie przerysowana zmiana. W rzeczywistości niejednokrotnie mamy okazję natknąć się na

Nowa część ekspozycji w CDS

Przypominamy, że konieczna jest rezerwacja zwiedzania. Tel.: 134440031 -