Konferencja z udziałem Izabeli Zatorskiej

W czwartek (25.08) w Centrum Dziedzictwa Szkła odbędzie się konferencja z udziałem Izabeli Zatorskiej. Spotkanie jest otwarte. Początek godz. 16:00.

Podczas spotkania przedstawione zostaną założenia projektu Elbrus-Zatorska 2016 - próby pobicia rekordu świata wśród kobiet we wbiegnięciu na Elbrus we wrześniu 2016 r. Podsumowane zostaną też etapy przygotowań do udziału przedsięwzięciu. Będzie możliwość zadawania pytań, otrzymania autografów.

Konferencja z udziałem Izabeli Zatorskiej

XVI Festiwal Kultury Japońskiej za nami

Letni powiew Japonii, czyli spotkanie z kulturą Dalekiego Wschodu odbyło się w Krośnie 6 sierpnia 2016 (sobota). Program szesnastej edycji Letniego Powiewu Japonii był imponujący. W godzinach popołudniowych odbyły się darmowe warsztaty dla dzieci i młodzieży (kaligrafia, orgiami, taniec) prowadzone przez nauczycieli akademickich z Japonii. Japońscy artyści przybliżyli uczestnikom bogactwo kulturowe i artystyczne Kraju Kwitnącej Wiśni.

XVI Festiwal Kultury Japońskiej za nami

Świet(l)ne miasto

31 lipca 2016 (niedziela) odbędzie się kolejna edycja imprezy plenerowej Krosno Świet(l)ne Miasto. Proponujemy zwiedzanie specjalnie przygotowanych miejsc na terenie Krosna zwanych Przystankami: Rynek (z trzema interesującymi peronami), Kopernik, Naftówka, PWSZ, Przystanek dla najmłodszych, połączonych „świet(l)ną trasą”, na której podróż zapewni kolejka Centrum Dziedzictwa Szkła. W godzinach 14.00 - 20.00 zapraszamy również do PIWNIC PEŁNYCH DOŚWIADCZEŃ. PRZYSTANEK PIWNICE PEŁNE DOŚWIADCZEŃ /14.00- 20.00/ Centrum Dziedzictwa Szkła /piwnice przedprożne/ -szalone eksperymenty (tęczowa woda, wybuch wulkanu) -zagadkowe szkło (magiczna optyka) wejścia limitowane, od 14.00 - 20.00, co półtorej godziny ŚWIET(L)NA TRASA KOLEJKI CENTRUM DZIEDZICTWA SZKŁA

Świet(l)ne miasto

Koncert muzyki polskiej w ramach Young Arts Festival za nami!

Już jutro o godzinie 19:30 na krośnieńskim rynku koncert finałowy festiwalu muzyki klasycznej Young Arts Festival. Gwiazdą koncertu finałowego będzie Krzesimir Dębski – skrzypek, aranżer, dyrygent, pod batutą którego orkiestra YAF wykona utwory muzyki filmowej. 7 lipca (czwartek) w Centrum Dziedzictwa Szkła odbył się koncert muzyki polskiej. Zachęcamy do obejrzenia zdjęć.

Koncert muzyki polskiej w ramach Young Arts Festival za nami!

Centrum Dziedzictwa Szkła odwiedził stupięćdziesięciotysięczny turysta

Dzisiaj (6.07) o godzinie 11.13 sprzedaliśmy bilet na zwiedzanie Centrum Dziedzictwa Szkła stupięćdziesięciotysięcznej osobie. Okazało się, że jest nią Pan Jarosław z Knurowa. Z tej okazji przygotowaliśmy dla niego niespodziankę.

Pan Jarosław wraz z rodziną i znajomymi spędza urlop w okolicach. Postanowił odwiedzić Centrum Dziedzictwa Szkła, do którego wybrał się z córką Martą i jej koleżanką Nikolą.

Nie krył zaskoczenia, gdy poinformowaliśmy go, że bilet, który zakupił tuż po godzinie 11, w systemie sprzedaży ma numer 150 000. Pan Jarosław rozpoczął zwiedzanie naszego obiektu o godzinie 12, wcześniej odebrał pamiątkowe szklane upominki.

Centrum Dziedzictwa Szkła odwiedził stupięćdziesięciotysięczny turysta