DLA SZKÓŁ

ZAPRASZAMY NA ZAJĘCIA Z ZAKRESU EDUKACJI PLASTYCZNEJ I RZEMIEŚLNICZEJ

Organizowane w CDS zajęcia to doskonały sposób na atrakcyjne i twórcze spędzenie czasu w gronie rodziny, przyjaciół lub kolegów.

Nasze zajęcia uczą bawiąc i bawią ucząc. Pokazujemy na czym polega tworzenie szkła, opowiadamy o historii jego produkcji, pozwalamy samemu spróbować sztuki dekorowania technikami malowania, piaskowania i grawerowania.

Na naszych warsztatach nie ma granic. Dostępne sa dla każdego - przedszkolaków, uczniów, studentów czy osób dorosłych. Liczą się na nich wyłącznie wyobraźnia i pomysły uczestników.


MALOWANIE SZKLANYCH OBRAZKÓW - maksymalnie 30 osób w grupie

Dzieci nanoszą przygotowane wcześniej wzory zwierząt, roślin lub postaci na szkło, a następnie powstałe kontury wypełniają farbami. W ten sposób powstają szklane obrazy.


MALOWANIE FARBAMI WITRAŻOWYMI - maksymalnie 30 osób w grupie

Na szklany wyrób (do wyboru: talerzyk lub antyramka) uczniowie za pomocą farby konturowej nanoszą  gotowy wzór albo wymyślony przez siebie motyw. Tak powstały zarys zostaje wypełniony specjalnymi farbami do szkła, które po wyschnięciu należy wypalić w piekarniku.
ZAJĘCIA TWORZENIA OZDÓB ŚWIĄTECZNYCH - maksymalnie 30 osób w grupie

Uczestnicy zajęć zdobią bombkę choinkową lub szklaną pisankę za pomocą farb akrylowych i brokatów. Taka ozdoba, przez swój wyjątkowy charakter, będzie doskonałym prezentem dla najbliższych.


Młodsze dzieci mogą skorzystać z alternatywnych zajęć: tworzenia świątecznej pocztówki, gdzie, oprócz malowania szklanej antyramki, zdobią motywami bożonarodzeniowymi lub wielkanocnymi kopertę.


ZAJĘCIA PIASKOWANIA I GRAWEROWANIA SZKŁA - maksymalnie 15 osób w grupie

Zajęcia te skierowane są do młodzieży gimnazjalnej, licealnej i dorosłych. Szklany produkt obkleja się taśmą samoprzylepną. Następnie trafia on do piaskarki, gdzie jest matowiony. Kolejną atrakcją zajęć jest wspólne zdobienie tafli szkła przy użyciu grawerek ręcznych. Maksymalna liczba uczestników - 15 osób.


ZAJĘCIA GRAWEROWANIA SZKŁA - maksymalnie 15 osób w grupie

Uczestnicy zajęć grawerują taflę szkła szlifierkami ręcznymi.


ZAJĘCIA TWÓRCZEGO RECYKLINGU - maksymalnie 15 osób w grupie

Zajęcia skierowane są do niewielkich grup dzieci i młodzieży. W trakcie zajęć uczniowie, biorąc udział w ciekawych zabawach i konkursach, poznają podstawowe zagadnienia związane z tematyką ekologii i ochrony środowiska. Dzieci, wykorzystując zużyte opakowania szklane oraz inne materiały przeznaczone do wyrzucenia, projektują i tworzą niepowtarzalny przedmiot.


WARSZTATY "SZKLANA WĘDRÓWKA PRZEZ KONTYNENTY"  - maksymalnie 15 osób w grupie
(wiek uczestników - 5 - 12 lat)

DO WYBORU NASTĘPUJĄCE ZAJĘCIA:

1. WYPRAWA PO AMERYCE PÓŁNOCNEJ I POŁUDNIOWEJ

W programie: prezentacja multimedialna "PLEMIONA OBU AMERYK", tworzenie indiańskiej pocztówki, wybijanie szklanych medali

2. WYPRAWA PO ANTARKTYDZIE I ARKTYCE

W programie: prezentacja multimedialna "ANTARKTYDA I ARKTYKA - CIEKAWOSTKI", malowanie szklanego pingwinka, wybijanie szklanych serc

3. WYPRAWA PO AFRYCE

W programie: prezentacja multimedialna "AFRYKAŃSKA FAUNA I FLORA", malowanie motywów afrykańskich na szklanych talerzykach, układanki słowne, wybijanie szklanych medali

4. WYPRAWA PO AZJI

W programie: prezentacja multimedialna "PODRÓŻ PO KRAJACH AZJATYCKICH", recyklingowe ozdabianie pojemnika na ryż lub przyprawy, nauka pisowni podstawowych chińskich znaków, wybijanie szklanego medalu

5. WYPRAWA PO EUROPIE

W programie prezentacja multimedialna "ARCHITEKTURA EUROPY", szklana zgadywanka, projektowanie i piaskowanie szklanego kubka podróżnika, wybijanie szklanych medaliBilet wstępu dla szkół – 12 zł/osoba

Organizacja zajęć plastycznych – 20 zł/osoba

Pakiet zwiedzanie CDS i organizacja zajęć plastycznych – 30 zł/osoba

Informacje i rezerwacje pod numerem telefonu: 13 44 400 31


 

Przypominamy, że konieczna jest rezerwacja zwiedzania. Tel.: 134440031 -