Silvio Vigliaturo Tworzone światłem wystawa

Wystawa włoskiego artysty w CDS!

Silvio Vigliaturo należy od wielu lat do grona znanych i cenionych artystów europejskich. Jego prace zdobią kolekcje muzealne we Włoszech, Hiszpanii, Niemczech, Stanach Zjednoczonych, a nawet w krajach Azji. Ma w swoim dorobku ponad 150 wystaw indywidualnych. Dzięki wspólnemu wysiłkowi Muzeum Karkonoskiego i Centrum Dziedzictwa Szkła także polski miłośnik sztuki, a szkła w szczególności, ma szanse zobaczyć jego prace.


Wystawa będzie czynna do 29 marca 2020 roku.

Silvio Vigliaturo Tworzone światłem wystawa

CDS na poznańskich Targach Glass

Targi Glass Targi Glass to to jedyne w Polsce targi branży szklarskiej. Dla wystawców to okazja do prezentacji maszyn, urządzeń i akcesoriów do obróbki szkła płaskiego. Nie brakuje najnowszych zastosowań szkła w budownictwie i architekturze. Z kolei zwiedzający mogą uczestniczyć w niecodziennych pokazach technik zdobienia szkła oraz interaktywnych warsztatach. Glass to jednak przede wszystkim spotkanie przedstawicieli świata biznesu i okazja do nawiązania ważnych relacji partnerskich. Co roku udział w targach biorą liderzy branży, prezentując swoje produkty i najnowsze rozwiązania. Ostatnią edycję targów Glass i odbywających się w tym samym czasie targów branży kamieniarskiej Stone odwiedziło ponad 5000 profesjonalistów z całego świata. Zakres tematyczny tematyczny

 CDS na poznańskich Targach Glass

Weekend za pół ceny po raz kolejny w Centrum Dziedzictwa Szkła

Zapraszmay w niedzielę, 24 listopada! 
Wszystkie bilety na zwiedzanie będą tańsze o połowe. Warto skorzystać z okazji :-)

Weekend za pół ceny po raz kolejny w Centrum Dziedzictwa Szkła

Witold Śliwiński SZKLANE PUZZLE I NIE TYLKO ...

Wernisaż 2 października 2019 roku, godz. 17.30 RCKP, ul. Kolejowa 1 , Krosno. ZAPRASZAMY!

Witold Śliwiński jest artystą dobrze znany miłośnikom szkła, nie tylko w Polsce. Od lat z powodzeniem łączy działalność artystyczną z prowadzeniem firmy, gdzie wykorzystując talent, energię i wyobraźnię tworzy różnej wielkości szklane przedmioty – gadżety, statuetki, bibeloty, medale. Realizuje także większe zamówienia.

Artysta jest absolwentem krośnieńskiego Liceum Plastycznego im. T. Brzozowskiego. Należy do Związku Polskich Artystów Plastyków „Polska Sztuka Użytkowa” w Warszawie. Od 1996 roku, porzucił grafikę i rysunek na rzecz szkła.  


Witold Śliwiński SZKLANE PUZZLE I NIE TYLKO ...

Patrik Illo i Aleksandra Stencel: "Razem każdy sam", Piwnice Przedprożne  

Wystawa czynna od 10.09. 2019 do 06.01. 2020 Piwnice Przedprożne Ambicją projektu wystawy „Razem każdy sam“ jest przedstawić twórczość dwóch znaczących przedstawicieli szklarskiej sztuki i dizajnu żyjących na Słowacji – Patrika Illo i Aleksandry Stencel. Wystawa jest pomyślana jako przekrój prac od projektów przeznaczonych do masowej produkcji maszynowej (Illo), poprzez projekty dla seriowej produkcji ręcznej (Illo, Stencel), autorską twórczość obiektów unikatowych (Illo, Stencel) aż po twórczość artystyczną obu autorów, którzy tworzą zarówno niezależnie od siebie jak i w dizajnerskim duecie pod nazwą ILLOLA. Specjalną częścią wystawy są projekty, które powstały ekskluzywnie na tę okoliczność w spółpracy z czterema

Patrik Illo i Aleksandra Stencel:

Prosimy o wcześniejszą rezerwację biletów pod nr tel. 134440031 -