Kolejka - wycieczki i wynajem

Zachęcamy do skorzystania z wycieczki kolejką turystyczną. To atrakcja skierowana do dzieci. Kolejka jeździ na trasie Rynek - Ogródek Jordanowski (ul. Grodzka) - Rynek. Pozdóż trwa około pół godziny.

Informacji o bieżących godzinach jazdy kolejki turystycznej udziela obsługa kolejki pod numerem 508 070 343


Istnieje także możliwość rezerwacji kolejki dla grup zorganizowanych. Zgłoszenia przyjmuje recepcja Centrum Dziedzictwa Szkła, tel.: 13 444 00 31.
Kolejka - wycieczki i wynajem

CDS na antenie TV3 Kraków!

W czwartek 18.07.19 o godz. 18:15 zapraszamy do oglądania TV3 Kraków. W programie "Podróże z Góralem" - atrakcje Krosna i oczywiście Centrum Dziedzictwa Szkła!


https://krakow.tvp.pl/20675487/podroze-z-goralem
CDS na antenie TV3 Kraków!

LICHTUNG - wystawa witraży

LICHTUNG jest wystawą wyjątkową i bardzo ważną. Pokazuje zarówno nowe i nowatorskie, jak też tradycyjne, mocno umocowane historycznie spojrzenie na sztukę witrażu, która współcześnie obejmuje cała gamę przeszkleń architektury. Od2014 roku wystawa eksponowana była kolejno w wielu światowych stolicach kultury, a teraz zawitała do Krosna. Będzie to jedyna ekspozycja tego projektu w Polsce, warto więc w tym czasie odwiedzić Krosno i Centrum Dziedzictwa Szkła.Wystawa obejmuje kilkanaście,  w większości wielkoformatowych witraży, stworzonych z myślą o prawdziwych i konkretnych przestrzeniach sakralnych. Wszystkie pokazywane na wystawie dzieła należą do dużego projektu, którego inicjatorem był Kościół Ewangelicki Saksonii-Anhalt, a patronat nad przedsięwzięciem objął dr Reiner Haseloff,

LICHTUNG - wystawa witraży

Bistro zaprasza na posiłki!

W piwnicach budynku głównego Centrum Dziedzictwa Szkła (wejście od ul. Blich) funcjonuje Bistro LUCY STAR. Nasi goście (ale oczywiście nie tylko oni!!!!) moga tam smacznie zjeść.
Szczegółowe informacje oraz menu:

https://bistro-luki-star.business.site/

https://www.facebook.com/Bistro-Luki-Star-560173477845102/

Bistro zaprasza na posiłki!

16 lipca Lato z Radiem nadaje z Centrum Dziedzictwa Szkła!!!!!

Butelki i słoiki, do tego różnego rodzaju ozdobne kształty ze szkła - to naprawdę nie jest łatwe do zrobienia. Używamy tych przedmiotów na co dzień i często nawet nie zastanawiamy się, jak to jest zrobione. Uformowanie takich rzeczy to ciężka i długotrwała praca, do tego w bardzo trudnych warunkach. Wiele robią teraz maszyny, ale człowiek jest tu niezastąpiony. Reporter Radiowej Jedynki, Maciek Oswald, odwiedzi Krosno i sprawdzi, jak wygląda proces powstawania i obróbki szkła. Już 16 lipca – bądźcie czujni, biorąc udział w konkursach i spotykając Maćka, będzie można wygrać nagrody! Do usłyszenia i… zobaczenia!

16 lipca Lato z Radiem  nadaje z Centrum Dziedzictwa Szkła!!!!!

Rezerwacja biletów wstępu pod nr tel. 134440031 Dnia 15-08-2019 - ZAMKNIĘTE -