Sala wystaw czasowych
Piotr Cieślik (ur. w 1969 w Krośnie), absolwent Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych w Miejscu Piastowym kierunek Formy Użytkowe i Wydziału Malarstwa Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie (dyplom uzyskał w 1998 roku w pracowni prof. L. Ząbkowskiego).
Od wielu lat zajmuje się projektowaniem i wykonywaniem witraży oraz mozaiki szklanej.
Na wystawę w Centrum Dziedzictwa Szkła składa się cykl witraży zainspirowanych XIX- wiecznym malarstwem ludowym na szkle oraz obiekty szklane wykonane metodą hutniczą połączone z drewnem. Kompozycje mają charakter organiczny. Całość wystawy dopełnia malarstwo
Centrum Dziedzictwa Szkła w Krośnie zdobyło kolejną już nagrodę. Tym razem kapituła III Edycji Ogólnopolskiego Konkursu i Programu Doradztwa Konsumenckiego „Laur Eksperta” doceniła działalność CDS w zakresie polityki prowadzenia firmy ukierunkowanej na generowanie wysokiej jakości usług dla klienta oraz ciągłe podnoszenie jakości i efektywne reagowanie na potrzeby rynku.
Wymiernym efektem zdobytego uznania jest uzyskanie przez Centrum Dziedzictwa Szkła Sp. z o.o. Certyfikatu znaku jakości „Laur Eksperta”, który krośnieńska placówkaod chwili obecnej ma prawo używać. Zdobyta nagroda jest tym bardziej cenna, że przyznawana jest przez kapitułę składającą się z największych autorytetów i ekspertów z różnych dziedzin nauki i gospodarki.
Certyfikatem honorowane są firmy, które najlepiej w Polsce projektują i wdrażają nowoczesne
W foyer Centrum można obejrzeć i kupić wyjątkową biżuterię!
W jednej gablocie wzrok przyciągają plecione z drobnych, kolorowych, szklanych koralików KRYWULKI, które mają swoje korzenie w ozdobach noszonych niegdyś powszechnie przez karpackich górali (Łemków, Bojków i Hucułów), w drugiej - szklane medaliony zawieszone na szerokich, grubych, kolorowych sznurach, przywodzące na myśl ozdoby Masajek.
Krywulki wykonały Łemkinie z Komańczy, masajskie ozdoby - Marta Bożek-Pocenty.
Już tylko przez tydzień będzie można zwiedzić wystawę o morskim klimacie, na której szkła pachną morską bryzą, a w tle słychac skrzek mew! Niebawem eksponaty wyrusza w drogę powrotną do Antwerpii, warto więc wybrać się do Centrum, wykorzystując okazję.Anne Notebaert związana jest ze szkłem od czasów studiów (2006–2010) na Academie Berchem w Antwerpia (Belgia), które kontynuowała na IKA Mechelen (Instituut voor Kunst en Ambacht Mechelen, Belgia) w latach 2010–2016. Uczestniczyła także w kursach w Museum for Contemporary Glass w Sars-Poteries we Francji, oraz w GlazenHuis, Lommel, w Belgii, a swoją technikę szklarską rozwinęła we współpracy ze znanymi europejskimi artystami szkła.
Brała udział w 23 wystawach zbiorowych w Belgii, Holandii i Niemczech. Jej prace były pokazywane
Zapraszamy dzieci do uczestnictwa w warsztatach, organizowanych w Centrum Dziedzictwa Szkła.Terminy i tematyka zajęć:31 styczeń – środa godz. 12:00 - malowanie słonia 1 luty – czwartek godz. 14:00 - malowanie słonia5 luty – poniedziałek godz 12:00 - malowanie słonia7 luty – środa godz 14:00 – tworzenie drzewka szczęścia 9 luty – piątek godz 14:00 – malowanie słoniaWstęp : 22 złRezerwacja telefoniczna pod numerem: 134440031Opis zajęć : Malowanie słonia w technice mandali - zajęcia dla dzieci od 6 lat do 11 lat 1. Wstęp - dowiemy się jakie są najbardziej popularne symbole szczęścia