Witold Śliwiński SZKLANE PUZZLE I NIE TYLKO ...

Wernisaż 2 października 2019 roku, godz. 17.30 RCKP, ul. Kolejowa 1 , Krosno. ZAPRASZAMY!

Witold Śliwiński jest artystą dobrze znany miłośnikom szkła, nie tylko w Polsce. Od lat z powodzeniem łączy działalność artystyczną z prowadzeniem firmy, gdzie wykorzystując talent, energię i wyobraźnię tworzy różnej wielkości szklane przedmioty – gadżety, statuetki, bibeloty, medale. Realizuje także większe zamówienia.

Artysta jest absolwentem krośnieńskiego Liceum Plastycznego im. T. Brzozowskiego. Należy do Związku Polskich Artystów Plastyków „Polska Sztuka Użytkowa” w Warszawie. Od 1996 roku, porzucił grafikę i rysunek na rzecz szkła.  


Witold Śliwiński SZKLANE PUZZLE I NIE TYLKO ...

Patrik Illo i Aleksandra Stencel: "Razem każdy sam", Piwnice Przedprożne  

Wystawa czynna od 10.09. 2019 do 06.01. 2020 Piwnice Przedprożne Ambicją projektu wystawy „Razem każdy sam“ jest przedstawić twórczość dwóch znaczących przedstawicieli szklarskiej sztuki i dizajnu żyjących na Słowacji – Patrika Illo i Aleksandry Stencel. Wystawa jest pomyślana jako przekrój prac od projektów przeznaczonych do masowej produkcji maszynowej (Illo), poprzez projekty dla seriowej produkcji ręcznej (Illo, Stencel), autorską twórczość obiektów unikatowych (Illo, Stencel) aż po twórczość artystyczną obu autorów, którzy tworzą zarówno niezależnie od siebie jak i w dizajnerskim duecie pod nazwą ILLOLA. Specjalną częścią wystawy są projekty, które powstały ekskluzywnie na tę okoliczność w spółpracy z czterema

Patrik Illo i Aleksandra Stencel:

OUT_LOUD wystawa fotografii ulicznej. Foyer budynku głównego

fot. Agata Skupniewicz, 2012-(2019) cykl otwarty

Wystawa fotografii ulicznej z otwartego cyklu pt. OUT-LOUD.

Obrazy są zapisem rzeczywistych sytuacji zaobserwowanych przefiltrowanych przez wrażliwość autorki.

W interpretacji często wielopłaszczyznowe, niejednoznaczne –niedopowiedzenia mają skłonić widza do poszukiwania w obrazie symboli, odniesień, refleksji nt. człowieka i otaczającego go świata.

Fotografie pochodzą z różnych krajów (m.in. z Polski, Hiszpanii, Portugalii, Islandii, Anglii), choć to nie miejsca mają grać tu kluczową rolę, a sytuacje i myśli zapisane w kadrach – odczytywane z uwzględnieniem wrażliwości i osobistych doświadczeń odbiorcy.

Wystawa czynna w foyer Centrum Dziedzictwa Szkła od 7 września do 6 października.

OUT_LOUD wystawa fotografii ulicznej. Foyer budynku głównego

Europejskie Dni Dziedzictwa w CDS

W ramach tej ogólnopolskiej akcji - zapraszamy do Centrum Dziedzictwa Szkła w niedzielę, 8 września :-)

https://www.youtube.com/watch?v=6836PCdRaX0

Europejskie Dni Dziedzictwa w CDS

Pamiątki z podróży

Nowa kolekcja szklanej, autorksiej biżuterii do kupienia w CDS! Nadchodząca jesień z długimi wieczorami, a po niej śnieżna i mroźna zima to czas, który sprzyja   wspomnieniom letniej pory i niezwykłych wakacyjnych podróży. Takie wspomnienia potrafią rozjaśnić nawet najbardziej ponure jesienne wieczory i ogrzać nawet najzimniejszy zimowy dzień. Obok wspomnień ważnym i nieodłącznym elementem wakacyjnych wypraw są pamiątki, które stają się niezwykłym łącznikiem wspomnień i ich katalizatorem. Takie oto wspomnienie letniego czasu i perspektywa nadchodzącej jesienno – zimowej zadumy stały się inspiracją do stworzenia nowej kolekcji artystycznej biżuterii ze szkłem dla autorki - Marty Bożek –Pocenty. Kolekcja 16 oryginalnych i niepowtarzalnych przypomina wakacyjny czas. Do

Pamiątki z podróży

Prosimy o wcześniejszą rezerwację biletów pod nr tel. 134440031 -