Szkło - krótka historia

Szkło zadziwia i fascynuje. Jest swojskie i niedostępne zarazem.  Dzięki naszej placówce zwiedzający z bliska mogą poznać trudną sztukę szklarskiej produkcji. Uzupełnieniem stanowisk hutniczych i warsztatowych jest wystawa czasowa, prezentowana w budynku głownym CDS. Prezentuje ona etapy produkcji szklarskiej od warsztatu hutnika, narzędzi i sprzętu, którym się posługuje, po typy wyrobów i ich zastosowanie. To pouczająca lekcja, podczas której goście mogą z bardzo bliska przyjrzeć się prostym, niezmiennym od dziesiątków, a nawet setek lat, narzędziom. Dotknąć hutniczej ławki, o której, po wizycie w hucie wiedzą już, że jest miejscem powstawania wyrobów ręcznie formowanych. Zaglądnąć do pustej, zużytej donicy i przyjrzeć się formom i przedformom. Następnym etapem zwiedzania jest poznanie kilku podstawowych typów szkła użytkowego – cennego szkła ręcznie formowanego, szkła

Szkło - krótka historia

Oferta wynajmu lokalu gastronomicznego

Centrum Dziedzictwa Szkła Sp. z o.o. z siedzibą w Krośnie przy ul. Blich 2 posiada do wynajęcia od 1 stycznia 2019 r. atrakcyjny, gotowy do użytkowania lokal gastronomiczny o powierzchni 115,92 m² (powierzchnia bufetu i kawiarni – 62,33 m², powierzchnia zaplecza gastronomicznego 31,99 m²). Lokal usytuowany jest w budynku głównym CDS, w atrakcyjnym miejscu – na trasie przejścia od ulicy Legionów na płytę główną rynku. Dostęp do restauracji od ulicy Blich. Istnieje możliwość zagospodarowania także przyległego tarasu widokowego w ramach zawartej umowy najmu. Cena wywoławcza za najem całej powierzchni (łącznie z tarasem): 2.000 zł netto. Oferty pisemne w zamkniętych kopertach prosimy składać w terminie do 31 października 2018r.  w biurze Spółki przy ul.

Oferta wynajmu lokalu gastronomicznego

14.09 godz. 20:00 -22:00 MAPPING na malowidle

Dzisiaj w ramach "Świetlnego Miasta", corocznej cyklicznej imprezy, zapraszamy do Centrum Dziedzictwa Szkła w godzinach 20:00 - 22:00 na pokaz 3D mappingu! Wejście od ulicy Legionów.
Więcej informacji o dzisiejszych wydarzeniach znajdziecie tutaj:

14.09 godz. 20:00 -22:00 MAPPING na malowidle

Robert Makłowicz w CDS

12 września materiały do kolejnego odcinka swojego, bardzo popularnego programu, nagrywał Robert Makłowicz.

Cieszymy sie, że nasza placówka zainteresowała (i zachwyciła) tego znanego publicystę, krytyka kulinarnego i podróżnika.

Robert Makłowicz w CDS

Weekend za pół ceny

W pierwszy weekend października, w ramach akcji Weekend za pół ceny, zapraszamy do Centrum Dziedzictwa Szkła!

Weekend za pół ceny

Przypominamy, że konieczna jest rezerwacja zwiedzania. Tel.: 134440031 -