Fotografie szkła w Galerii "Pasaż" w Iwoniczu-Zdroju

W Pijalni Wód Mineralnych w Iwoniczu-Zdroju, w Galerii "Pasaż" do końca stycznia 2020 roku prezentowana jest wystawa fotografii wykonanych przez słuchaczy Pomaturalnego Studium Animatorów Kultury w Krośnie. To fotografie pochodzące z dwóch cyklów: "Źródło blasku i fantazji" oraz "Tworzywo", których tematem przewodnim było szkło. 

Wystawa jest wspólną akcją Pomaturalnego Studium Animatorów Kultury w Krośnie, Stowarzyszenia Przyjaciół Iwonicza Zdroju i Centrum Dziedzictwa Szkła.

 Fotografie szkła w Galerii

Wystawa Silvio Vigliaturo "Tworzone światłem"

Wystawa włoskiego artysty tylko do 29 marca - zapraszamy! Bajecznie kolorowe, piękne prace Silvio Vigliaturo jeszcze tylko przez miesiąc będzie można zobaczyć w Centrum Dziedzictwa Szkła.

To doskonała okazja, by poznać twórczość artysty należącego od wielu lat do ścisłego grona znanych i cenionych europejskich twórców. Jego prace zdobią kolekcje muzealne we Włoszech, Hiszpanii, Niemczech, Stanach Zjednoczonych, Azji. Silvio ma w swoim dorobku ponad 160 wystaw indywidualnych.

Zapraszamy!!!!

Wystawa Silvio Vigliaturo

CDS na poznańskich Targach Glass

Targi Glass Targi Glass to to jedyne w Polsce targi branży szklarskiej. Dla wystawców to okazja do prezentacji maszyn, urządzeń i akcesoriów do obróbki szkła płaskiego. Nie brakuje najnowszych zastosowań szkła w budownictwie i architekturze. Z kolei zwiedzający mogą uczestniczyć w niecodziennych pokazach technik zdobienia szkła oraz interaktywnych warsztatach. Glass to jednak przede wszystkim spotkanie przedstawicieli świata biznesu i okazja do nawiązania ważnych relacji partnerskich. Co roku udział w targach biorą liderzy branży, prezentując swoje produkty i najnowsze rozwiązania. Ostatnią edycję targów Glass i odbywających się w tym samym czasie targów branży kamieniarskiej Stone odwiedziło ponad 5000 profesjonalistów z całego świata. Zakres tematyczny tematyczny

 CDS na poznańskich Targach Glass

Weekend za pół ceny po raz kolejny w Centrum Dziedzictwa Szkła

Zapraszmay w niedzielę, 24 listopada! 
Wszystkie bilety na zwiedzanie będą tańsze o połowe. Warto skorzystać z okazji :-)

Weekend za pół ceny po raz kolejny w Centrum Dziedzictwa Szkła

Witold Śliwiński SZKLANE PUZZLE I NIE TYLKO ...

Wernisaż 2 października 2019 roku, godz. 17.30 RCKP, ul. Kolejowa 1 , Krosno. ZAPRASZAMY!

Witold Śliwiński jest artystą dobrze znany miłośnikom szkła, nie tylko w Polsce. Od lat z powodzeniem łączy działalność artystyczną z prowadzeniem firmy, gdzie wykorzystując talent, energię i wyobraźnię tworzy różnej wielkości szklane przedmioty – gadżety, statuetki, bibeloty, medale. Realizuje także większe zamówienia.

Artysta jest absolwentem krośnieńskiego Liceum Plastycznego im. T. Brzozowskiego. Należy do Związku Polskich Artystów Plastyków „Polska Sztuka Użytkowa” w Warszawie. Od 1996 roku, porzucił grafikę i rysunek na rzecz szkła.  


Witold Śliwiński SZKLANE PUZZLE I NIE TYLKO ...

Uwaga! Do 31 stycznia 2021 r. CDS będzie zamknięte dla zwiedzających! Zapraszamy na zakupy! -