Wystawa Szklane Opowieści Bronisław Giefert

Od 17 lipca do 15 października w Centrum Dziedzictwa Szkła prezentowana będzie wystawa czasowa zatytułowana SZKLANE OPOWIEŚCI. To ekspozycja prac mało znanego szerszej publiczności, a czynnego w Krosnie i okolicy od wielu lat, hutnika i artysty Bronisława Gieferta. Autor skomplikowanych, wielowątkowych, „opowiadających” rzeźb jest absolwentem krośnieńskiej szkoły szklarskiej, funkcjonującej przez dziesięciolecia przy Krośnieńskich Hutach Szkła. Karierę zawodową rozpoczął w krośnieńskiej hucie, a potem kolejno pracował w Niemczech, Kanadzie, USA oraz w Glass Studio Borowski w Tomaszowie Bolesławieckim i nieistniejącej już Hucie Szkła Józefina w Krośnie. Dzisiaj tworzy na własny rachunek. Nie rozstaje się ze szkłem, nie zdradza swojej miłości do szklanej materii.  Kilkanaście prac pokazanych na wystawie w CDS jest niewielkim, ale reprezentatywnym fragmentem jego twórczości.

Wystawa Szklane Opowieści Bronisław Giefert

Animacje na Wakacje - lato w CDS #OdkryjKrosno Zakamarki

Letnie atrakcje w Centrum Dziedzictwa Szkła czekają! • W każdy lipcowy wtorek zapraszamy dzieci z opiekunami :-) w ramach akcji ANIMACJE NA WAKACJE  o godz. 10:00 oraz 14:00 dzieci pozostaną pod opieką naszych animatorów na szklanych warsztatach , a rodzice/opiekunowie wyruszą z przewodnikiem na zwiedzanie CDS.UWAGA! obowiązuje rezerwacja (nr tel. 134440031). Akcja zostanie uruchomiona pod warunkiem zebrania minimum 6 dzieci!• Na naszym tarasie urządzamy mini plac zabaw - dla wszystkich gości CDS. Dzieci będa mogły "przeczekać" nudny czas oczkiwania na swoją kolej zwiedzania, a rodzice będą mieć chwile wytchnienia :-)

Animacje na Wakacje - lato w CDS      #OdkryjKrosno Zakamarki

Wakacyjne zwiedzanie CDS z rabatem!!!!


Przez oba wakacyjne miesiące możecie Państwo uzyskać 10 procent rabatu na zakupy w naszym sklepie firmowym. Uprawnia do tego bilet na zwiedzanie, który trzeba okazać w kasie sklepu. Bilet jest gwarancją jednorazowej zniżki, bez wzgledu na kwotę wydaną na zakupy.

To doskonała okazja na ciekawą poróż poprzez tajniki szklanego rzemiosła i na kupienie niebanalnej szklanej pamiątki. Korzystając z upustu możecie zrobić wieksze zakupy! To się opłaca!

Regulamin w zakładce AKTUALNOŚCI Wakacyjne zwiedzanie CDS z rabatem!!!!

Info o nas na portalu Nowe Muzeum

Infrmacje o nas znajdziecie w wielu miejsach w Internecie. Prosimy - szukajcie zaktualizowanych danych. 
https://nowemuzeum.pl/ to miejsce, gdzie przeczytacie o interesujących, niezwyczajnych muzeach, miejsach które warto odwiedzić. O nas, oczywiście też! https://nowemuzeum.pl/muzeum/centrum-dziedzictwa-szkla/


Info o nas na portalu Nowe Muzeum

nieoczywiste - wystawa czasowa

Zapraszamy na wystawę fotografii szkła „nieOCZYwiste” zorganizowaną przez słuchaczy  Policealnego Studium Animatorów Kultury w Krośnie.  W szkole tej można spotkać ludzi kreatywnych, ciekawych świata, spragnionych nowych wyzwań oraz o nieograniczonej wyobraźni. Słuchacze I roku na kierunku Animatorzy Fotografii podjęli się trudnego zadania fotografowania szklanych przedmiotów. Szkło nie zawsze wygląda atrakcyjnie, a odbijające się od niego światło nie jest łatwe do opanowania. W fotografii zaskakujące jest to, że robienie zdjęć, rzeczom oczywistym, takim jak patery, wazony czy figurki, może stać się fascynującym odkrywaniem nieoczywistych obrazów (ujęć). Szkło okazało się bardzo wdzięcznym i atrakcyjnym tematem. Szukanie nieoczywistości w szkle łączyło w sobie eksperymenty z oświetleniem, z wodą, matową szybą albo kalką techniczną,

nieoczywiste - wystawa czasowa