Powstaje portal Polscy projektanci szkła 1950–2020, przy współudziale CDS!

Wszyscy zainteresowani historią polskiego designu szkła wiedzą, jak trudne jest dotarcie do informacji, zdjęć, wyrobów. Poszukiwania po kolekcjach muzealnych, salonach aukcyjnych, szkołach artystycznych dają nikłe, często wyrywkowe dane.  Dlatego tak cieszy projekt, który ma za zadanie zinwentaryzowanie polskiego designu szkła po roku 1950 w materii: projektanci, studia projektowe, huty szkła zatrudniające projektantów oraz uruchomienie portalu. Bedzie on dostępny pod adresem: www.polscyprojektanciszkla.pl Na razie działa fanpage: https://www.facebook.com/Polscy-Projektanci-Szk%C5%82a-113733680444893 , który serdecznie polecamy wszystkim miłośnikom szklanej

Powstaje portal Polscy projektanci szkła 1950–2020, przy współudziale CDS!

Kwiaty rajskiego ogrodu - niepowtarzalna, artystyczna biżuteria do kupienia w CDS! Zapraszamy!

Jakie były kwiaty rajskiego ogrodu? Duże czy małe, delikatne, zwiewne, wielobarwne, czy jednokolorowe, a może ogromne, rozsiewające wokół zniewalające, ciężkie  zapachy przywołujące rajskie ćmy i motyle. A może zwyczajne, takie jakie znamy z dzisiejszych łąk, pól i ogrodów, których urodą i zapachem możemy sycić się do woli, od pierwszego przebiśniegu, aż po ostatnią, oszronioną pierwszymi przymrozkami, chryzantemę. Takie myśli, zapewne, towarzyszyły autorce Marcie Bożek- Pocenty podczas projektowania i tworzenia nowej kolekcji artystycznej biżuterii ze szkłem. W niej to właśnie swoje miejsce znalazły bardzo różnorodne i niezwykłej urody  kwiaty, które zostały ręcznie namalowane na szkle, zaczynając od takich, które spotykamy dzisiaj w naszych ogrodach, aż po najbardziej wyszukane

Kwiaty rajskiego ogrodu  - niepowtarzalna, artystyczna biżuteria do kupienia w CDS! Zapraszamy!

Europejskie Dni Dziedzictwa - zapraszamy!

W niedzielę, 20 września, w ramach Europejskich Dni Dziedzictwa udostępniamy bezpłatnie wystawę czasową pt.: Bronisław Giefert SZKLANE OPOWIEŚCI.

Wstęp bezpośrednio na Salę Wystaw Czasowych z ul. Blich.

Serdecznie zapraszamy!

Europejskie Dni Dziedzictwa - zapraszamy!

wystawa w Piwnicach Przedprożnych

W ostatniej sali Piwnic Przedprożnych na zwiedzających czeka preznetacja fragmentów historii krośnieńskiego hutnictwa szkła, zapisanych na archiwalnych zdjęciach (fot. B. Bajorski i M. Głowiński) i zaakcentowanych przykładowymi wyrobami krośnieńskiej huty.

Zapraszamy!

wystawa w Piwnicach Przedprożnych

Wrzesień w CDS Zapraszamy!

We wrześniu Centrum Dziedzictwa Szkła jest czynne codziennie!W tygodniu (pon. - sob.) zapraszamy w godz. 10:00 - 17:00 (ostatnie wejście na pełne zwiedzanie o godz. 15:00), w niedzielę jesteśmy otwarci w godz. 11:00 - 17:00 ( ostatnie wejście na pełne zwiedzanie także o godz. 15:00).Nasz sklep firmowy czynny jest w tygodniu od 10:00 do 18:00 a w niedziele od 11:00 do 17:00.Wejścia na zwiedzanie rozpoczynają się o pełnych godzinach zegarowych. Osoby z rezerwacją muszą się zgłosić 15 min. przed zarezerwowaną godziną wejścia na zwiedzanie. Przy braku osób z rezerwacji zostaje ona anulowana, a bilet sprzedany osobie z kolejki.Prosimy o zakup biletów online lub telefoniczną rezerwacje pod nr tel. 134440031.  Pod tym nr tel. otrzymacie także pełną i wyczerpującą informację.

Wrzesień w CDS      Zapraszamy!

Prosimy o wcześniejszą rezerwację biletów pod nr tel. 134440031 -