Nowa kolejka unikatowej, szklanej biżuterii w CDS

W foyer CDS można oglądnąć i zakupić piękne, ręcznie wykonane, unikatowe wisiory ze szkłem. Prezentowane 16 naszyjników wykonała Marta Bożek-Pocenty i należą one do kolekcji "Blue". 
Wyjątkowy charakter kolekcji wynika z faktu połączenia w spójną całość różnych odcieni niebieskiego koloru i zastosowania do jej wykonania, obok szkła, takich surowców jak: len, juta oraz jeans.
Naszyjniki doskonale połączą się z każdym stylem i wiekiem ich właścicielki. Stanowić będą fantastyczną, niebanalną ozdobę i elegancki prezent, który z pewnością zadowoli obdarowaną.

Przewodni kolor kolekcji - niebieski - świetnie odnajduje się w każdej porze roku. Koresponduje z bielą śniegu, ale także, jak pisze autorka: "Marzenia o niebieskich migdałach, lazurowe wybrzeże, granatowe niebo przed burzą, błękitne niezapominajki ścielące się kobiercami na wiosennych łąkach, turkusowe morskie fale, kobaltowe wody na jesiennych jeziorach czy szafirowe oczy zakochanej dziewczyny, to bardzo różnorodne doświadczenia, które opisują rozmaite odcienie niebieskiego koloru".

I dodaje: "Tak wiele znaczeń jednego koloru sprawia, że nabiera on bardzo  tajemniczego charakteru, przez co staje się niezwykle wyjątkowy na tle całej palety barw".

Kolekcja prezentowana będzie w hallu CDS w Krośnie od stycznia do końca kwietnia 2020 roku. Każdy z nich można nabyć na własność.

Uwaga! Do 14 marca 2021 r. CDS będzie zamknięte dla zwiedzających! Zapraszamy na zakupy! -