CDS Krosno

Afterthoughts

Wystawa, prezentowana w Piwnicach Przedprożnych, czynna do końca 2017 roku, obejmuje ekspozycję szkła unikatowego i biżuterii autorstwa Celiny Szelejewskiej ? Pigulla oraz fotografii artystycznej i filmu Hektora Weriosa.

Tematem przewodnim są niewielkie, szlifowane i polerowane szkła o geometrycznych kształtach, w których autorka ? C. Szelejewska-Pigulla ?zamknęła? i ?zminimalizowała? kosmos. Oglądane przez szkło powiększające otwierają przed widzem głębię i bogactwo światów, pełnych zadziwiających szczegółów, pobudzających wyobraźnię. Morskie głębiny tropikalnych mórz, nieznane galaktyki, erupcje wulkanów, zorze i zmierzchy widziane z kosmosu  – to pierwsze skojarzenia.

To właśnie one, wespół ze światłem stały się bazą dla artystycznych dociekań, dając w efekcie biżuteryjne precjoza ( tym srebrne kolie wykonane metodą klockową),  instalacje, fotografie i film.  

Hektor Werios przedstawi nie tylko makro ujęcia szkła widziane okiem artysty, ale także oryginalne Foto-Grafiki (w których łączy fotografię z rysunkiem), oraz surrealistyczne animacje.

Wystawa połączona jest ze sprzedażą.

Skip to content