O nas | CDS Krosno

Słynne na całym świecie szklane dziedzictwo Krosna nareszcie doczekało się godnej oprawy, miejsca, które podąża z duchem czasu!

Dzięki zdobyczom współczesnego muzealnictwa i nowoczesnym technikom, Centrum Dziedzictwa Szkła nie tylko opowiada o historii znanego od dziesięcioleci w Polsce i na świecie krośnieńskiego szkła, ale także ją tworzy.

Najważniejszymi atrakcjami Centrum są interaktywne pokazy produkcji i zdobienia szkła, w których turyści mogą brać czynny udział. W piwnicach przedprożnych oraz w sali wystaw czasowych zapoznać się natomiast można z ekspozycjami prezentującymi zarówno szkło artystyczne, wykonane przez najlepszych polskich twórców, oraz użytkowe – wspaniałe przykłady najwyższego kunsztu wzornictwa użytkowego.

>Wirtualny spacer po pracowni CDS Krosno<

tys.
odwiedzających rocznie
rozrywki i sztuki
znanych artystów

Odwiedź nas!

Na turystów czekają także rozwijające kreatywność zajęcia z edukacji plastycznej, bogata oferta wydarzeń kulturalno-rozrywkowych oraz sklep z ręcznie wykonanymi pamiątkami.

Zobacz na żywo produkcję szkła i weź udział w warsztatach szklanego rzemiosła! Podziwiaj wspaniałe dzieła szklanej sztuki! Kup piękne szklane pamiątki w naszym firmowym sklepie! Odkryj magię tworzenia szkła!

Centrum Dziedzictwa Szkła w Krośnie zrealizowane zostało ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka na lata 2007-2013.

Zarezerwuj bilety i odkryj magię szkła!