CDS Krosno

Dla szkół

Dlaczego warto wybrać się do CDS?

Organizowane w CDS zajęcia to doskonały sposób na atrakcyjne i twórcze spędzenie czasu w gronie rodziny, przyjaciół lub kolegów.

Nasze zajęcia uczą bawiąc i bawią ucząc

Pokazujemy na czym polega tworzenie szkła, opowiadamy o historii jego produkcji, pozwalamy samemu spróbować sztuki dekorowania, technikami malowania, piaskowania i grawerowania.

Na naszych warsztatach nie ma granic

Dostępne są dla każdego - przedszkolaków, uczniów, studentów czy osób dorosłych. Przygotowujemy także zajęcia dla osób z niepełnosprawnościami i dysfunkcjami. Warsztaty to doskonała zabawa i nauka w jednym.

Malowanie szklanych obrazków

Maksymalnie 30 osób w grupie (w połączeniu ze zwiedzaniem możliwe jest przyjęcie jednorazowo 2 grup po maksymalnie 30 osób). Wiek uczestników: 5-15 lat

Dzieci nanoszą przygotowane wcześniej wzory zwierząt, roślin lub postaci na szkło, a następnie powstałe kontury wypełniają farbami. W ten sposób powstają szklane obrazy.

 

Malowanie farbami witrażowymi

Maksymalnie 30 osób w grupie (w połączeniu ze zwiedzaniem możliwe jest przyjęcie jednorazowo 2 grup po maksymalnie 30 osób). Wiek uczestników: od lat 14

Na szklany wyrób (do wyboru: talerzyk lub antyramka) uczniowie za pomocą farby konturowej nanoszą  gotowy wzór albo wymyślony przez siebie motyw. Tak powstały zarys zostaje wypełniony specjalnymi farbami do szkła, które po wyschnięciu należy wypalić w piekarniku.

Zajęcia tworzenia ozdób świątecznych

Maksymalnie 30 osób w grupie (w połączeniu ze zwiedzaniem możliwe jest przyjęcie jednorazowo 2 grup po maksymalnie 30 osób)

Uczestnicy zajęć zdobią bombkę choinkową lub szklaną pisankę za pomocą farb akrylowych i brokatów. Taka ozdoba, przez swój wyjątkowy charakter, będzie doskonałym prezentem dla najbliższych.

Młodsze dzieci mogą skorzystać z alternatywnych zajęć i namalować szklane obrazki z motywami bożonarodzeniowymi lub wielkanocnymi.

 

Zajęcia piaskowania

Maksymalnie 15 osób w grupie (w połączeniu ze zwiedzaniem możliwe jest przyjęcie jednorazowo 2 grup po maksymalnie 15 osób). Wiek uczestników – od 14 lat

Zajęcia te skierowane są do starszych uczniów szkoły podstawowej, młodzieży licealnej i dorosłych. Na szklanym przedmiocie (talerzyk, kubek, antyramka) za pomoca taśmy samoprzylepnej wyklejany jest wzór. Następnie trafia on do piaskarki, gdzie jest matowiony. 

Zajęcia grawerowania szkła

Maksymalnie 15 osób w grupie (w połączeniu ze zwiedzaniem możliwe jest przyjęcie jednorazowo 2 grup po maksymalnie 15 osób). Wiek uczestników – od 14 lat

Kolejną atrakcją dla starszych uczestników warsztatów jest zdobienie tafli szkła przy użyciu grawerek ręcznych.

Pozostałe warsztaty dostępne są okresowo w wyznaczonym przez Centrum Dziedzictwa Szkła czasie np. podczas ferii zimowych. Są to warsztaty o różnej tematyce. Informacje na temat aktualnie organizowanych warsztatów są umieszczane każdorazowo na naszej stronie internetowej. Do tej pory organizowaliśmy następujące warsztaty (max. 15 osób w grupie).

— CDS Krosno

Warsztaty cykliczne organizowane w poprzednich latach na wakacjach i feriach

 

 • Tworzenie drzewka szczęścia

  W programie: prezentacja multimedialna „DLACZEGO DRZEWKA SZCZĘŚCIA SĄ TAKIE POPULARNE”, wykonanie drzewka szczęścia z przygotowanych materiałów i ozdobienie ich kolorowymi szklanymi koralikami, wybijanie szklanych medali.

 • Malowanie słonia w technice mandali

  W programie: prezentacja multimedialna „NAJBARDZIEJ POPULARNE SYMBOLE SZCZĘŚCIA W POLSCE I NA ŚWIECIE”, ozdabianie szklanego kubka na przybory szkolne. Malowanie kredkami i flamastrami słonika w technice mandali, wybijanie szklanych medali.

 • Malowanie figurki Królowej Śniegu

  W programie: prezentacja multimedialna” Hans Christian Andersen”, Malowanie szklanego świecznika w kształcie figurki „Królowej Śniegu”, wybijanie szklanych medali.

 • Zajęcia twórczego recyklingu

  W trakcie zajęć uczniowie, biorąc udział w ciekawych zabawach i konkursach, poznają podstawowe zagadnienia związane z tematyką ekologii i ochrony środowiska. Dzieci, wykorzystując zużyte opakowania szklane oraz inne materiały przeznaczone do wyrzucenia, projektują i tworzą niepowtarzalny przedmiot.

 • Warsztaty „Szklana wędrówka przez kontynenty”

  Do wyboru następujące zajęcia:

  1. WYPRAWA PO AMERYCE PÓŁNOCNEJ I POŁUDNIOWEJ
  W programie: prezentacja multimedialna „PLEMIONA OBU AMERYK”, tworzenie indiańskiej pocztówki, wybijanie szklanych medali

  2. WYPRAWA PO ANTARKTYDZIE I ARKTYCE
  W programie: prezentacja multimedialna „ANTARKTYDA I ARKTYKA – CIEKAWOSTKI”, malowanie szklanego pingwinka, wybijanie szklanych serc

  3. WYPRAWA PO AFRYCE
  W programie: prezentacja multimedialna „AFRYKAŃSKA FAUNA I FLORA”, malowanie motywów afrykańskich na szklanych talerzykach, układanki słowne, wybijanie szklanych medali

  4. WYPRAWA PO AZJI
  W programie: prezentacja multimedialna „PODRÓŻ PO KRAJACH AZJATYCKICH”, recyklingowe ozdabianie pojemnika na ryż lub przyprawy, nauka pisowni podstawowych chińskich znaków, wybijanie szklanego medalu

  5. WYPRAWA PO EUROPIE
  W programie prezentacja multimedialna „ARCHITEKTURA EUROPY”, szklana zgadywanka, projektowanie i piaskowanie szklanego kubka podróżnika, wybijanie szklanych medali

  *Warsztaty dla osób indywidualnych organizowane są w okresie przedświątecznym. Zapraszamy na zdobienie bombek choinkowych lub malowanie szklanych pisanek.

Rezerwacja biletów

Skip to content