CDS Krosno

Anda Munkevica CZARNE KONIE tylko do 15 stycznia!

fragment wystawy A. Munkevica Krosno

Wystawa wyjątkowa, nie pozostawiająca widza obojętnym! Gościć u nas będzie jeszcze tylko 10 dni. Kto nie był – zapraszamy.!

Anda Munkovica to artystka wybitna, która z niezwykłym mistrzostwem wykorzystuje i uwypukla plastyczne oraz wizualne właściwości szklanej materii.  Jej kompozycje, na przemian ekstremalnie dynamiczne i uspokojone, statyczne urzekają grą świateł i cieni na monochromatycznych powierzchniach.  Zawłaszczają widza wciągając go w zbudowaną przez artystkę filozoficzną narrację.  Nie bez znaczenia jest też mistrzowska obróbka szkła, na którą składają się m.in. barwienia, topienie, gięcie, szlifowanie, cięcie, polerowanie, grawerowanie.

Anda Munkevica ? łotewska artystka i projektantka szkła, ur. 1974 r.

W 2000 r. ukończyła studia w Akademii Sztuki Łotewskiej na wydziale projektowania szkła. Od 1999 r. jest członkiem Stowarzyszenia Projektowania Szkła Łotewskiego Związku Artystów Plastyków. W ramach przyznawanych stypendiów artystycznych pracowała w Bułgarii, St. Petersburgu,  USA, Litwie, Finlandii i Danii. Jest współwłaścicielką pracowni projektowania szkła AM Studio.

W dorobku ma ponad 25 wystaw indywidualnych i grupowych, zorganizowanych w wielu krajach na całym świecie.

Jej dzieła znajdują się w wielu światowych kolekcjach muzealnych, m.in. Corning Museum, USA, Muzeum Sztuki Stosowanej, Ryga,Łotwa. Europejskim Muzeum Szkła Nowoczesnego w Rodental, Niemcy. Glassmuseum Lommel w Belgii. Coganezaki Muzeum Szkła, Japonia. Wszechrosyjskim Muzeum Sztuki i Rzemiosła, Moskwa, Rosja, Lwowskim Narodowym Muzeum Sztuki, Ukraina, Międzynarodowym Studio Szkła Eksperymentalnego, Bardudvarnok, Węgry oraz zbiorach prywatnych.

Wystawa jest częścią tegorocznej edycji Play With Glass – Europen Glass Festiwal.  Więcej o festiwalu: http://www.europeanglassfestival.com/pl 

 

Fragment wystawy Adna Munkevica CDS
Wernisaż wystawy A. Munkevica, CDS, fot. K.Antosz
Fragment wystawy CDS
Wernisaż wystawy A. Munkevicy, CDS
wystawa w CDS
Wernisaż wystawy A. Munkevicy, CDS, fot. K. Antosz
Skip to content