CDS Krosno

Anna Gawłowska – Szklany warzywniak

Anna Gawłowska, ?Szklany warzywniak?  ? wystawa.

Zapraszamy do Budynku Głównym CDS! W forey można oglądnąć wystawę Anny Gawłowskiej pt.: Szklany warzywniak. To wystawa inna niż wszystkie. Wspaniale komponuje się z klimatem nadchodzącej jesieni, czasem zbiorów i zadumy. 

Artystka prezentuje na niej kolekcję szklanych warzyw. Sugestywne, przyciągające wzrok i uwagę bakłażany, dynie, kabaczki… moszczą się w skrzyniach, pośród rzeczywistych warzyw. W takiej swojskiej scenerii szklane warzywa kuszą urodą prosząc o dotknięcie, obiecując aksamitną czułość nagrzanej słońcem skórki.  Szklana, chłodna krystaliczność materii budzi zdziwienie i zapada w pamięć.

Wystawa będzie czynna do 10 września br.

Anna Gawłowska, magister Sztuk Pięknych i Wzornictwa Przemysłowego Akademii Sztuk Pięknych we  Wrocławiu, projektantka szkła unikatowego i użytkowego, rysowniczka i malarka, autorka tekstów. Aktywistka i działaczka prospołeczna, założycielka Pracowni Szklanej i Szklanego Warzywniaka (Glass Garden Design). Organizatorka warsztatów, wydarzeń i wystaw artystycznych, pokazów biżuterii i strojów.  Uczestniczka  wielu wystaw i pokazów sztuki i designu w Polsce i za granicą. Na stale mieszka w Hiszpanii.

Skip to content