CDS Krosno

Aukcja dzieł sztuki w Centrum Dziedzictwa Szkła

25 sierpnia br. o godzinie 18.00 w Centrum Dziedzictwa Szkła w Krośnie odbędzie się aukcja, podczas której licytowane będą prace ofiarowane przez artystów pragnących w ten sposób wspomóc zbiórkę funduszy na leczenie Łukasza Mercika. Prace wystawione na aukcji będzie można obejrzeć we czwartek od godziny 11.00 w CDS. Wszelkich informacji udziela recepcja.

Łukasz jest chory na rzadką, nieuleczalną i postępującą chorobę neurodegeneracyjną ? stwardnienie zanikowe boczne (SLA). Szansą na spowolnienie choroby jest przeszczep komórek macierzystych. Brak refundacji NFZ i spodziewany wysoki koszty terapii sprawia, że sfinansowanie go wykracza poza możliwości rodziny. Stąd inicjatywa artystów i środowisk twórczych regionu.
Zbiórka prac wciąż trwa. Wśród już przekazanych dzieł znajdują się szkła autorstwa Pawła Borowskiego, Macieja Habrata, Jerzego i Mateusza Marajów,  Henryka i Rafała Ryszów, Barbary Smoczyńskiej, Witolda Śliwińskiego, rzeźby Macieja Syrka (brąz) i Haliny Zajdel (drewno), rysunek Pati Dubiel i patera darowana przez Villa Glass Studio. Są ponadto prace autorstwa Niny Rostkowskiej, Andriusa Kovelinasa, Piotra Burgera, Iwony Jankowskiej-Kozak, Tadeusza Marszałka, Zbigniewa Habrata oraz Anny Muni. 

Wydarzenie uświetni koncert absolwentek wydziału wokalnego – Estery Turek i Aleksandry Blicharczyk oraz uczennicy Zuzanny Műnzberger-Gąbki z Prywatnej Szkoły Muzycznej I i II stopnia Pro Musica w Krośnie. Aukcja jest objęta honorowym patronatem prezydenta Krosna.
Zapraszamy wszystkich ludzi dobrej woli we czwartek, 25 sierpnia, do Centrum Dziedzictwa Szkła. To wspaniała okazja do pomocy Łukaszowi Mercikowi, a także do stania się posiadaczem cennego unikatu.

Skip to content