CDS Krosno

Beata Stankiewicz-Szczerbik. Kilka portretów emocjonalnych

Zapraszamy na wernisaż wystawy prac Beaty Stankiewicz-Szczerbik Kilka portretów emocjonalnych, który odbędzie się w sobotę (16.05), o godz. 18.00, w sali wystaw czasowych Centrum Dziedzictwa Szkła. Wstęp bezpłatny.

Kilka portretów emocjonalnych to projekt nowoczesny i nowatorski, łączący szklane rzeźby z językiem multimedialnego przekazu. Dzięki temu połączeniu otrzymujemy wielowymiarowe ?widowisko? wzbogacone ruchem, światłem ekranów, kostiumami. Całość zaprasza obserwatora do współuczestnictwa, wprowadzając w świat ściśle osobisty, intymny. Świat kobiety, matki, artystki.

Obok szklano-multimedialnych instalacji na wystawie prezentowana będzie także kolekcja rzeźb wykonanych w unikatowej technice ?szkieł z form utraconych?.

Beata Stankiewicz-Szczerbik, absolwentka wrocławskiej ASP, należy do ścisłej czołówki najwybitniejszych artystów młodego pokolenia. W dorobku ma 11 wystaw indywidualnych
i udział w ponad 20 wystawach zbiorowych, m.in. w wystawie New Glass Review
20 w Corning Museum of Glass, Corning, USA, oraz w Międzynarodowej Wystawie Szkła, Kanazawa, Japonia. Jej dzieła znajdują się w kolekcjach muzealnych m.in. we Wrocławiu, Poznaniu, Jeleniej Górze, Sosnowcu.

Ekspozycja dostępna będzie do 2 sierpnia 2015.

Wernisaż wystawy jest częścią MultiGlass Festiwal.

W tym roku MultiGlass Festiwal odbywa się pod hasłem ?PGE Obrót S.A. rozświetla Noc Muzeów?

Skip to content