Centrum Dziedzictwa Szkła na XII Światowych Zimowych Igrzyskach Polonijnych w Arłamowie

Od 27 lutego do 5 marca 2016 roku Województwo Podkarpackie było gospodarzem XII Światowych Zimowych Igrzysk Polonijnych. Podczas igrzysk odbył się Dzień Krośnieński.

Światowe Zimowe Igrzyska Polonijne to impreza, która łączy polonusów z całego świata. Ich historia sięga 1986 r. Po raz pierwszy Igrzyska odbyły się w Bieszczadach. Głównym organizatorem imprezy był Samorząd Województwa Podkarpackiego, Podkarpacka Federacja Sportu oraz ?Wspólnota Polska?.

Igrzyska są doskonałą okazją do zaprezentowania rozmaitych atutów turystycznych Podkarpacia. W ramach igrzysk każdego dnia prezentowały się różne miasta regionu. We środę 2 marca odbył się Wieczór Krośnieński. Tego dnia medale oraz puchary wręczał Prezydent Miasta Krosna Pan Piotr Przytocki oraz Członek Zarządu Województwa Podkarpackiego Pan Stanisław Kruczek.

Przez cały dzień uczestnicy Igrzysk mogli zapoznać się ze sztuką wytwarzania i zdobienia wyrobów ze szkła, które prezentowało Centrum Dziedzictwa Szkła. W ramach promocji miasta wyświetlono jeden z odcinków programu z cyklu ?Z Andrusem po Galicji?,  który prezentował walory turystyczne Krosna.Imprezę uświetnił występ krośnieńskiego studia piosenki Swing, działającego przy Regionalnym Centrum Kultur Pogranicza.