CDS Krosno

Galeria za Szkłem zaprasza na wystawę malarstwa arytstek amatorek z pracowni Pacykarnia przy krośnieńskim Uniwersytecie Trzeciego Wieku

Autorki wystawianych prac to Małgorzata Nabożna, Anna Kosztyła, Alicja Nowicka, Helena Cząstka. W każdej z nich tkwiła zawsze głęboka wrażliwość na piękno i tęsknota za utrwaleniem go na płótnie. Przygodę z malarstwem rozpoczęły dopiero z chwilą przejścia na emeryturę. Twórczość artystyczną mozolnie doskonalą w trakcie malowania, a także analizując obrazy innych twórców i studiując literaturę o tematyce artystycznej.

Tematyka prac jest różnorodna. Na wystawie zobaczyć można obrazy olejne przedstawiające pejzaże, martwą naturę, kwiaty, abstrakcje. Prezentowane obrazy powstawały na plenerach malarskich i w pracowni. Są to własne kompozycje lub obrazy inspirowane dziełami innych malarzy.

Założycielem pracowni, którą dzisiaj kieruje Małgorzata Nabożna, był wielki entuzjasta sztuki – Roman Grabowski. To właśnie on zaszczepił miłość do malarstwa w wielu osobach, które dopiero zaczynały swoją przygodę ze sztalugą i pędzlem. Choć p.Grabowski postanowił zrezygnować z kierowania pracownią z powodu swojego wieku, członkowie grupy nie przestają tworzyć z pełnym zaangażowaniem, czerpiąc inspirację z obserwacji natury, dzieł innych twórców i własnych interpretacji rzeczywistości.

       

 

Wystawa, prezentowana w sali wystaw czasowych CDS będzie czynna do 7 listopada br. Serdecznie zapraszamy!

Skip to content