CDS Krosno

Karmazyn na szkle – gra miejska

29 października (piątek) w rejonie krośnieńskiego rynku rozegrana zostanie kryminalna gra miejska „Karmazyn na szkle”. To detektywistyczno – kryminalna opowieść osadzona w klimacie noir, w której uczestnicy będą mieli okazje wcielić się w prywatnych detektywów rozpracowujących syndykat zbrodni. Organizatorami są: grupa Blueberrypuddingcake, PWSZ w Krośnie, Geek & Nerd Manufactory i stowarzyszenie Rynek Krosna. Serce miasta.

Gra miejska to nowa forma rozrywki, rozgrywana w wielu miastach świata. Esencją gier miejskich jest wykorzystywanie przestrzeni miejskiej jako istotnego elementu rozgrywki. Łączy w sobie cechy flash mobów, happeningów ulicznych oraz gier komputerowych, RPG i harcerskich podchodów. Gry miejskie organizowane są w różnych miejscach niezależnie od siebie, głównie w dużych miastach. Przybierają zarówno formy otwarte, jak i zamknięte, wchodząc nieraz w skład ofert imprez integracyjnych dla firm. Gry miejskie powstają zarówno jako projekty w pełni niezależne, jak i komercyjne. Ich tematyka może być różnorodna, od wydarzeń historycznych, przez powieści, po historie wymyślone przez autorów gry.

Zainteresowani uczestnicy po wysłaniu zgłoszenia do organizatorów, w dniu imprezy otrzymują status gracza, zostaną wydelegowani do pracy nad zadaniem, badania poszlak i rozwiązania 300-letniej tajemnicy. Starannie ukrywany sekret, zbrodnia bez winnego, krwawa vendetta, w której odnaleźć słuszną stronę nie będzie łatwo. Trudne decyzje, skomplikowane wybory i aktorzy zaangażowani w role, będą snuć wam opowieść i próbować przeciągną na swoją stronę. Uważajcie komu zaufacie, gdyż każdy chce ugrać coś dla siebie, tracąc jak najmniej, a wszyscy mają coś do ukrycia.

Specjalnie przygotowane wydawnictwa jak mapa, spreparowane dowody i gazeta wydana na potrzebę imprezy wprowadzą uczestników do rozgrywki. Na swojej drodze napotkają aktorów wcielających się w rolę postaci występujących w fabule, których zadaniem jest naprowadzanie graczy na odpowiednie tory scenariusza.

Wydarzenie będzie dziać się w przestrzeni miejskiej, tak że cały krośnieński rynek zamieni się w pole gry, do której włączają się okoliczne restauracje, puby, muzea i galerie. Grupy składają się z 2 do 6 osób, podróżujących między aktorami. Współpracujący muszą liczyć się z czasem, gdyż drużyny z najlepszym wynikiem otrzymają nagrody, przekazane przez sponsorów (Centrum Dziedzictwa Szkła przekazuje 3 podwójne bilety na zwiedzanie obiektu).

Link do wydarzenia na FB:
https://www.facebook.com/events/323794831310648/?active_tab=about
Link do bloga:
http://blueberrypuddingcake.blogspot.com/p/karmazyn-na-szkle.html
Link do fanpage:
https://www.facebook.com/Blueberrypuddingcake-823399514455726/?fref=ts

Youtube:
https://www.youtube.com/watch?v=-Df8BEylQGo

Skip to content