CDS Krosno

Kufer kosztowności – nowa, autorska biżuteria ze szkłem

To niezwykły i niepowtarzalny w swoim rodzaju zestaw 16-tu różnorodnych naszyjników, stworzony w połowie z naturalnych kamieni półszlachetnych, a w połowie ze szklanych elementów ręcznie wykonanych przez hutników z CDS w Krośnie.

Naszyjniki, do których wykonania zostały użyte zostały kamienie naturalne takie jak: koralowiec, agat, jaspis dalmatyński czy turkus mają swoje odpowiedniki wykonane w szkle. Wzajemne przenikanie się i dopełnianie tych dwóch wyjątkowych tworzyw, jakimi są: szkło i kamienie naturalne w jednej kolekcji, umożliwiło powstanie tej niepowtarzalnej kompozycji unikatowych ręcznie wykonanych naszyjników.

Także kształty opraw, wykonane z takich tworzyw jak: len, juta czy jedwab, zostały indywidualnie dobrane i zaprojektowane tak, by ze szkłem czy też kamieniem tworzył niepowtarzalną, a nade wszystko spójną całość.

Biżuteria z tej kolekcji ma charakter limitowany, a każdy z naszyjników powstał jako pojedynczy egzemplarz. Całość jest  prezentowana i udostępniona do sprzedaży w hallu CDS od czerwca 2021.

 

Skip to content