CDS Krosno

Na bursztynowym szlaku

CDS naszyjniki

To zagadkowy i intrygujący tytuł nowej kolekcji biżuterii artystycznej ze szkłem Marty Bożek ?Pocenty, w której swoje miejsce znalazły wyjątkowe naszyjniki.

To niezwykłe tworzywo, jakim jest bursztyn, dała natura, przemieniając żywiczne złoto prehistorycznych drzew w drogocenny kamień, by dzisiaj swoją urodą mógł nieustannie zachwycać.

Podobne walory niesie ze sobą szkło. Jego plastyczność, przejrzystość jak i bogata kolorystyka sprawia, że jego charakter jest bardzo zbliżony do bursztynu.

Podobieństwo cech, w których szkło koresponduje z niezwykłą urodą bursztynu stała się inspiracją do stworzenia tej unikatowej kolekcji.

Zabiera ona zwiedzających w niezwykłą podroż, w której szklane medaliony wykonane ręcznie przez hutników CDS w kolorystyce charakterystycznej dla bursztynu ukazują piękno szkła przez pryzmat szerokiej gamy barw typowych dla bursztynu, od jasnego mlecznego koloru, poprzez złocisty, miodowy, brązowy aż do niemalże czarnego.

Na niepowtarzalny charakter tej kolekcji składa się zarówno niezwykła uroda szkła jak i ciekawe fantazyjne  formy jego oprawy wykonane z różnorodnych niekiedy nietypowych dla biżuterii materiałów.

Biżuteria z tej limitowanej serii prezentowana będzie w hallu CDS w Krośnie od marca do czerwca 2022 roku. Każdy z naszyjników jest niepowtarzalny i każdy można kupić!!!!!

CDS kolejck anasyzjników

Skip to content