CDS Krosno

Nieoczywiste – wystawa czasowa

Zapraszamy na wystawę fotografii szkła ?nieOCZYwiste? zorganizowaną przez słuchaczy  Policealnego Studium Animatorów Kultury w Krośnie.

W szkole tej można spotkać ludzi kreatywnych, ciekawych świata, spragnionych nowych wyzwań oraz o nieograniczonej wyobraźni. Słuchacze I roku na kierunku Animatorzy Fotografii podjęli się trudnego zadania fotografowania szklanych przedmiotów.

Szkło nie zawsze wygląda atrakcyjnie, a odbijające się od niego światło nie jest łatwe do opanowania. W fotografii zaskakujące jest to, że robienie zdjęć, rzeczom oczywistym, takim jak patery, wazony czy figurki, może stać się fascynującym odkrywaniem nieoczywistych obrazów (ujęć).

Szkło okazało się bardzo wdzięcznym i atrakcyjnym tematem. Szukanie nieoczywistości w szkle łączyło w sobie eksperymenty z oświetleniem, z wodą, matową szybą albo kalką techniczną, a ostateczny, zaskakujący efekt został dopracowany w programie graficznym.

Następnym wyzwaniem było przygotowanie i zorganizowanie wystawy, a słuchacze mogli sprawdzić się w roli organizatorów imprezy kulturalnej. Szkoła kształci wszechstronnie, bo umożliwia zdobycie nie tylko praktycznych umiejętności robienia zdjęć, ale również rozwija umiejętności interpersonalne.

Zapraszamy w nieOCZYwisty świat wyobraźni słuchaczy Policealnego Studium Animatorów Kultury w Krośnie.

Wystawa czynna do 12 lipca!

Skip to content