CDS Krosno

Plenerowe pokazy hutnicze CDS atrakcją dni Bardejowa

W najbliższy piątek (26.06) Centrum Dziedzictwa Szkła gościć będzie w słowackim Bardejowie. W ramach projektu „GlassTour” CDS przeprowadzi w mieście plenerowe pokazy hutnicze. Będą one częścią programu Dni Bardejowa organizowanych na Radničné námestie, czyli na bardejowskim głównym Rynku.
Święto miasta odbywać się będzie pod znakiem igrzysk rycerza Rolanda.
Z tej okazji organizatorzy zaplanowali mnóstwo atrakcji, m.in. pokazy strzelania z broni, szermierki i halabard, historyczny obóz wojskowy, konkursy i koncerty.

Mobilną hutę szkła CDS odwiedzać będzie można w godzinach 9.00 – 17.00. 
Serdecznie zapraszamy!

Program imprezy znaleźć można <TUTAJ>

GlassTour, czyli objazdowa huta szkła, to projekt, dzięki któremu pokazy hutnicze zawitać mogą do każdego miejsca w Polsce! Niewielki piec hutniczy pozwala na organizację plenerowych pokazów, podczas których widzowie nie tylko zobaczą jak tworzy się szkło, ale będą mieli okazję sami spróbować sztuki jego wydmuchiwania.

Centrum oferuje także wyjazdowe warsztaty zdobienia szkła różnymi technikami, m.in. grawerowania i malowania, oraz pokazy produkcji szkła metodą palnikową. Zajęcia prowadzone są zawsze przez doświadczonych artystów i dostosowane do wieku uczestników.

Skip to content