CDS Krosno

Plenerowe pokazy hutnicze CDS atrakcją dni Stalowej Woli

W najbliższą niedzielę (4.05) Centrum Dziedzictwa Szkła gościć będzie w Stalowej Woli. W ramach projektu „GlassTour” CDS przeprowadzi w mieście plenerowe pokazy hutnicze. Będą one częścią programu Dni Stalowej Woli. Z okazji święta miasta organizatorzy zaplanowali mnóstwo atrakcji, m.in. pokazy, konkursy i koncerty.

Mobilną hutę szkła CDS odwiedzać będzie można bezpłatnie do godz. 19.00. Impreza odbywać się będzie na Placu Piłsudskiego, przed budynkiem Miejskiego Domu Kultury. W imieniu organizatorów oraz własnym serdecznie zapraszamy!

Pełny program imprezy znaleźć można <TUTAJ>

GlassTour, czyli objazdowa huta szkła, to projekt, dzięki któremu pokazy hutnicze zawitać mogą do każdego miejsca w Polsce! Niewielki piec hutniczy pozwala na organizację plenerowych pokazów, podczas których widzowie nie tylko zobaczą jak tworzy się szkło, ale będą mieli okazję sami spróbować sztuki jego wydmuchiwania.

Centrum oferuje także wyjazdowe warsztaty zdobienia szkła różnymi technikami, m.in. grawerowania i malowania, oraz pokazy produkcji szkła metodą palnikową. Zajęcia prowadzone są zawsze przez doświadczonych artystów i dostosowane do wieku uczestników.

Skip to content