CDS Krosno

Refleksy i Refleksje ? Czesław Zuber

Sztuka światowego formatu zawitała do Centrum Dziedzictwa Szkła! Do lutego można bowiem oglądać szklane arcydzieła niezwykle cenionego artysty Czesława Zubera.

Czesław Zuber tworzy szkło od 40 lat. Początkowo zajmował się projektowaniem szkła użytkowego. W 1982 r. przeniósł się na stałe do Paryża i tutaj zaczął tworzyć szklane unikaty.

Dziś należy do światowej czołówki artystów szkła, a jego prace znaleźć można w kilkudziesięciu słynnych muzeach i galeriach na całym świecie i na wszystkich kontynentach.

Szkło zdobi ?na zimo?, łącząc rzeźbę i malarstwo. Znakiem rozpoznawczym Zubera są prace wykonane z użyciem przezroczystych brył szkła, które na co dzień wykorzystywanych do produkcji wielkich soczewek, przez które obserwować można reaktory atomowe. Te nieregularne w kształtach bryły pokrywa rytami przedstawiającymi baśniowe sylwetki zwierząt i ludzi, a następnie wypełnia intensywnymi barwami ? czerwienią, żółcią, zielenią czy fioletem. Dzięki nim dzieła te stają się niezwykle barwne i wyraziste.

Zapraszamy do odwiedzenia wyjątkowej, zaczarowane ekspozycji i po podzielenia się refleksjami, zostawiając wpis na ogromniej tablicy udostępnionej w Sali wystawowej.

Skip to content