CDS Krosno

Singularitate

Wyjątkowa wystawa w wyjatkowym miejscu! Zapraszamy na „wakacje z duchami” w CDS!

Hektor Werios – artysta fotografik, studiował w Szkole Filmowej w Łodzi, jednej z najstarszych uczelni tego typu na świecie. Zajmuje się fotografią (w tym autorską ? łączącą fotografię i malarstwo za pomocą grafiki komputerowej), filmem, rysunkiem (ołówek z domieszką suchej pasteli). Współpracował z wieloma międzynarodowymi firmami, w tym wytwórniami filmowymi i płytowymi oraz agencjami reklamowymi. Jego prace z zakresu reklamy, dokumentacji, portretów i fotografii podróżniczej wielokrotnie były wykorzystane m.in. w folderach, katalogach i na billboardach na całym świecie.

Zaprezentowana w Krośnie wystawa składa się z fotografii –  powstałych etapowo – od projektów graficznych wykonywanych ołówkiem, poprzez budowanie scenografii, robienie zdjęć, aż do ostatniego etapu jakim jest grafika komputerowa; animacji filmowych z dźwiękiem oraz szklanych kopii postaci.  Te są dziełem pracującego w CDS artysty-palnikarza, który doskonale wczuł się w klimat i ?jaźń? istot wykreowanych przez Hektora.

Wszystko razem odznacza się silnym piętnem indywidualizmu i szczególnego klimatu, oscylującego pomiędzy bajkowo-baśniowym światem i fantastyką grozy. Muzyka, obraz, szkło ? współtworzą jedność i w tym wypadku dowodzą po raz kolejny, że szkło może być i jest doskonała materią, zdolną w rękach artysty spełnić najtrudniejsze zadania.

Wystawa w Piwnicach Przedprożnych czynna będzie do końca września br.

Skip to content