CDS Krosno

Wystawa State of Glass tylko do końca maja!

wystawa w piwnicach CDS luty 2023

Jeszcze przez 3 tygodnie można oglądać unikatowe szklane dzieła prezentowane na tej wystawie.

Wystawa ta podsumowuje jedną z najbardziej spektakularnych imprez, poświęconych w całości projektowaniu i tworzeniu szklanych dzieł sztuki. W ramach State of Glass w Centrum Dziedzictwa Szkła Krosno zobaczymy prace artystów i studentów, które powstały w lipcu 2022 roku w ramach projektu o tej samej nazwie.

Celem projektu State of Glass. Dolnośląskie Warsztaty i Sympozjum Szkła Artystycznego i Designu było tworzenie autorskich dzieł sztuki i designu przez wybitnych specjalistów i twórców szkła, a także wymiana doświadczeń pomiędzy artystami, hutmistrzami i technologami z Polski i Czech. Wpisując się w Międzynarodowy Rok Szkła 2022 ogłoszony przez Organizację Narodów Zjednoczonych, rozbudowany program festiwalu pozwolił zaprezentować wszechstronne możliwości tego materiału, czyli artystyczną, technologiczną, naukową i ekonomiczną rolę szkła oraz jego znaczenie dla poprawy jakości i rozwoju nowoczesnych technologii.

Wystawa jest kolejną okazją do poznania twórczości wybitnych specjalistów i twórców szkła, ale także poszerzenia wiedzy o regionie słynącym od setek lat z tradycji szklarskich. Przewodnim tematem tegorocznych działań uczestników pleneru były poszukiwania wokół stanu szkła na pograniczu polsko-czeskim z zakresu zarówno szkła artystycznego, jak i użytkowego.

ARTYŚCI

Mariusz Łabiński / PL

Katarzyna Pilic / PL

Jiří Šuhájek / CZ

 

STUDENCI

(Mariia Dunaiska) / UKR

Natalia Dzidowska / PL

Dominika Łaska / PL

Marcelina Matynia / PL

 

GOŚCIE FESTIWALU

Jakub Berdych / CZ

(Sofia Dovhan) / UKR

(Anastasiia Kapitsia) / UKR

(Wiktoria Onysko) / UKR

(Nazarij Winiczenko) / UKR

Róża Wójcik / PL

Igor Wójcik / PL

 

PROWADZĄCY WARSZTATY

Joanna Bujak / PL

Kamila Mróz / PL

 

Serdecznie zapraszamy!

 

 

Współorganizatorzy wystawy: Ośrodek Kultury i Sztuki we Wrocławiu  Instytucja Kultury Samorządu Województwa Dolnośląskiego, Centrum Dziedzictwa Szkła Krosno

Dofinansowano z budżetu Samorządu Województwa Dolnośląskiego.

Patronat Honorowy nad wydarzeniem objął Marszałek Województwa Dolnośląskiego – Cezary Przybylski.

State off glass. luty 2023 CDS

Skip to content