CDS Krosno

„Źródło blasku i fantazji”. Zobacz nową wystawę w CDS

W środę 28 maja 2014 r. w Centrum Dziedzictwa Szkła odbył się wernisaż wystawy „Źródło blasku i fantazji”. Na ekspozycji prezentowane są prace słuchaczy I i II roku kierunku „Fotografia” Państwowego Pomaturalnego Studium Kształcenia Animatorów Kultury i Bibliotekarzy w Krośnie, w tym dzieła Marii Żowtohołowej, stanowiące praktyczną realizację jej pracy dyplomowej.


Szkło jest jednym z największych wyzwań dla fotografów. Artyści sięgają po nie niezmiernie rzadko. Potrafi ono bowiem zmieniać się pod wpływem światła, ukazując zupełnie inną formę czy kolor, sprawiając, że każdy kadr jest inny. To właśnie dlatego wystawy artystycznych zdjęć szkła organizowane są niezmiernie rzadko i to właśnie dlatego ekspozycja pt. „Źródło blasku i fantazji” jest tak ważnym wydarzeniem.

Młodzi artyści z Państwowego Pomaturalnego Studium Kształcenia Animatorów Kultury i Bibliotekarzy w Krośnie podjęli się więc bardzo trudnego zadania. Efekt końcowy przeszedł jednak najśmielsze oczekiwania, dlatego koniecznie trzeba go zobaczyć!

Wystawa czynna będzie do końca czerwca 2014 r. Serdecznie zapraszamy!

Zdjęcia z wernisażu oraz prezentowane prace zobaczyć można TUTAJ

Skip to content